.

.

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштитна кварц лен 48X3 мм со двете side1064 nm филм соодветен за ласерско сечење обележување итн.

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштитна кварц лен 48X3 мм со двете side1064 nm филм соодветен за ласерско сечење обележување

DEN 902.00
DEN 970.56
-7 %

Износ
Во продавницата.


Кварц Материјал Заштитен Објектив за YAG Ласер
1> Материјал : Кварц
2> Дијаметар : 48 mm
3> Дебелина : 3 мм
4> Филмот : Двете страни 1064 nm снимањето
5> Погоден за : YAG ласер машина, како сечење,означување, и ласерски заварување
Кварц е вториот најзастапен минерал во Земјата c ontinental кора, по feldspar. Нејзините кристалната структура е континуиран рамките на Si O4 силициум–кислород tetrahedra, со секој кислород се дели меѓу две tetrahedra, давање општа хемиска формула на Si O2. Постојат многу различни видови на кварц, неколку на кои се полу-скапоцени скапоцени камења. Уште од античко време, видови на кварц биле најчесто се користи минерали во изработка на накит ,hardstone carvings и ласерски леќи индустрија, особено во Европа и на Блискиот Исток.

За производот

Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
0 mm
Број На Модел На:
Q48X3
Дијаметар:
48 mm
Структура:
Двојно страничните се рамни
Материјал:
Кварц
Употреба:
Заштитна лен

Слични предлози