.

.

САД CVD ZnSe увоз материјал леќа 18mm дијаметар 50.8 mm фокусна должина

САД CVD ZnSe увоз материјал леќа 18mm дијаметар 50.8 mm фокусна должина

DEN 1200.00

Износ
Во продавницата.

8
2
2
0.
Ако овој чекор не може да се отстрани нечистотијата, продолжи да третиот чекор. Не притискајте на памук, тежината на памук е доволно. reagent одделение. Следните чекори се користи само за многу валкани леќа и чистење валиден леќа. Од чисто злато или чист бакар површината не чисти и допир.8 Фокус Должина За Ласерски Машина за Сечење
1 PC CVD Zn Se Фокус објектив за co2 laser гравирање и машина за сечење 40w 50w60w 80w 100w 120w 150w
Леќа информации детали :
Co2 ласерот се Фокусира леќа
Дијаметар
Фокусна Должина
Работ Дебелина
Структура
Материјал
мм
инч
мм
инч
мм
инч
18
0.
се тресат полирање соединение униформа, да ги преземе 4-5 капки на памук, а потоа почнете да се движат како круг нежно.
Четвртиот чекор c
Влажни а burred брис со алкохол брзо , чистење на целата површина нежно, отстранете остаток полирање сложени колку што е можно повеќе.
Answer : ___________________________ Note :
1) може да се користат само на брис со рачка
2) користење на висок квалитет на памук за хирургија
3) се препорачува употреба на оцетна киселина со концентрација од 6%
Апсолутно не може да се користи на четвртиот чекор на чистење на работењето на новиот објектив. Стави објективот на хартија, со цел да се избегне оштетување.
Четвртиот чекор на
чистење на сериозни загадување на објективот силно (прскање)
За оние екстремни загадување леќа, ние ги користиме за еден вид на полирање соединение да ги отстраните овие загадувачи. Нашиот објектив има одлична висока моќност густина издржливост . остана
Ако овој чекор не може да се отстрани нечистотијата, продолжи на чекор 4.co2 ласерот се фокусира леќа 18mm дијаметар 50.
Забелешка : доколку пречникот на објективот да достигне повеќе од 2 инчи, користете tampon наместо на брис за овој чекор.
Петти чекор : детекција на чисти леќа
Последниот чекор е во сонце, црна позадина проверка на леќа површина внимателно.8 mm фокусна должина 2. Дали конечниот чистење со алкохол, ја избрише секоја солза од леќа со брис нежно , се преклопуваат, додека целата површина е суспендиран.
Прв чекор : чистење на мека светлина загадувачи на воздухот (прашина, на floe содржина)
Употреба на воздухот топката дува исклучување на површината на леќите skimmer, ако не може да експлодирам на pollutant, продолжи во вториот. Земете леќа мора да се носат ракавици или гумени ракавици, бидејќи нечистотијата и масло капки на рака, може да contaminate објективот, предизвика перформанси пад. Веднаш потоа влажни брис или памук со алкохол, ги површината нежно, избрише од оцетна киселина.

За производот

Обликот:
Plano
Употреба:
Оптички
Фокусна Должина:
50.8 mm
Број На Модел На:
18-38.1 мм
Дијаметар:
18mm
Структура:
plano-конвексни,Менискус
Материјал:
ZnSe
Дијаметар:
18mm
Фокусна Должина:
50.8 mm
боја:
Жолта
Примена:
co2 ласерот engraver и машина
ласерски тип:
CO2
Материјал:
цинк selenide
is_customized:
Yes

Слични предлози