.

.

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштита на кварц со 38X2 мм со двете страни 1064 nm филм соодветен за над 2000 W ласерски машина

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштита на кварц со 38X2 мм со двете страни 1064 nm филм соодветен за над 2000 W ласерски

DEN 1244.00
DEN 1337.28
-7 %

Износ
Во продавницата.


Кварц Материјал Заштитен Објектив за YAG Ласер
1> Материјал : Кварц
2> Дијаметар : 38 mm
3> Дебелина : 2 mm
4> Филмот : Двете страни 1064 nm снимањето
5> Погоден за : YAG ласер машина, како сечење,означување, и ласерски заварување
6> Примена : за погоре(≥)2000 W.
Кварц е вториот најзастапен минерал во Земјата c ontinental кора, по feldspar. Нејзините кристалната структура е континуиран рамките на Si O4 силициум–кислород tetrahedra, со секој кислород се дели меѓу две tetrahedra, давање општа хемиска формула на Si O2. Постојат многу различни видови на кварц, неколку на кои се полу-скапоцени скапоцени камења. Уште од античко време, видови на кварц биле најчесто се користи минерали во изработка на накит ,hardstone carvings и ласерски леќи индустрија, особено во Европа и на Блискиот Исток. Забелешки : Овој линк за кварц заштитна лен, главно за над 2000 W ласер.

За производот

Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
0 mm
Број На Модел На:
Q38X2
Дијаметар:
38 mm
Структура:
Двојно страничните се рамни
Материјал:
Кварц
Употреба:
Заштитна лен

Слични предлози