.

.

LH-DC80 DC80 Леќа Худ Лале Цвет Сенка за Cann PowerSh&t G1 X Mark II G1X МК II Бесплатен превозот+следење на број

LH-DC80 DC80 Леќа Худ Лале Цвет Сенка за Cann PowerSh&t G1 X Mark II G1X МК II Бесплатен превозот+следење на број

DEN 221.00
DEN 240.00
-8 %

Износ
Во продавницата.


Овој Објектив Худ е дизајниран за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание.
На "petal" обликот на оваа леќа худ зголемува износот на хауба покриеност на минималната количина на тежина и худ област. Оваа посветен леќа худ е дизајниран да одговара на специфичните фокусна должина на објективот тоа беше дизајниран за.
Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет. Објективот худ обезбедува рентабилно решение за проблемите предизвикани од сонце сјајот дожд и ветер разнесени остатоци и, исто така, е важна во обезбедување на заштита од удари и оштетувања. Покрај тоа, од крајот на објективот е продолжен, исто така ќе добиете дополнителна корист на некои екстра заштита од случајно влијание Леќа капи блок страна сјајот и зголемување на заштита обезбедено од страна на филтри за леќа површина и прстен. Дизајн го прави тоа цврсто на објективот Бајонет планината дизајн на Хаубата Тип : LH-DC80 Худ Материјал : Пластика
Компатибилен Со :
Може да&n Power Sh&t G1 X Mark II
Пакет Содржина :
1 X Леќа Худ LH-DC80 (нема мало пакување)
1x следење на број

За производот

Компатибилен Бренд:
CANON
Број На Модел На:
LH-DC80
Бренд Име:
хари добро
Пакет:
No

Слични предлози