.

.

Професионални Кампување Led Светло Алуминиум Легура T6 Светло Отворено Кампување LED Светилка

Професионални Кампување Led Светло Алуминиум Легура T6 Светло Отворено Кампување LED Светилка

DEN 2918.00
DEN 3647.52
-20 %

Износ
Во продавницата.

Светилка делови за интегрирано коло систем, осветлување е, исто така, заварени на интегрирано коло, не се професионалци не може да биде поправена, фенерче фабрика калибриран фокус, па ве молиме да не unscrew тоа ќе влијае на светлото фокус во некое време, ако unscrew, ве молиме да се прилагоди фокусот на светилка орев корекција, ве молиме имајте во предвид! 6 кога полнење, ве молиме да се погледне за полначот позитивни и негативни полови, не overcharge батеријата, така што нема да ја оштетат батеријата (време на полнење е генерално 5-8 часа) 7 во употреба на светло, проверете го гајтанот не е да се олабави, во спротивно тоа може да предизвика стоката не се светли; 8 светлото треба да се избегнува во сонцето или висока температура средина, по прекинот на употребата на батерија, ве молиме да се извади батеријата се чуваат на ладно и суво место; 9 фенерче има способност да се спротивстави на вода, општата дожд нема да биде проблем, но не мора нуркање функција, не ја искористам оваа светилка нуркање или долго време во басенот, бања; 10 со цел да се задржи О-прстен (ring) и завртка ротирачки непречено
. 3 светлото во употреба, според барањата на светлото на напон на батеријата и избор, не се плеткаш со, со цел да се спречи изгорени коло, разни модели, за различни напон батерии, не се користи во исто време; 4 во употреба, кога светлото светлината промени очигледно кога да го исклучите светлото, за да се спречи празнење на батеријата, батерија на полнење и навремено; обрнете внимание за да водоотпорен, влага-доказ, анти намалува, полнење според полнење брзина на полначот, светлата се смени, отстранет, не префрлување; 5 за долго време да не ја користите батеријата, батеријата треба да се полни и се одржува, нормално во три месеци или па на полнење и празнење повторно, за да се избегне хемиска корозија; 6 првенство ѕид чисти, апсолутно не може да ги избрише рака или тешко објекти, јасно отпечаток од прст на објективот, користете памучни брис натопена во детергент нежно избришете објективот; 7 не контактирајте го светлото за долго време со сонце, вода, хемиски производи и корозивни гас и така натаму; 8 не се професионалци не размонтираат светилка, со цел да се спречи оштетување на коло.); професионални потреби (како што се почитување на накит, коцкање и сл.2 V, батеријата не треба да биде инсталиран, инаку тоа ќе изгори надвор коло 3 на овој производ не е играчки, не дозволувајте на децата да го искористат 4 светло по добивањето на првиот задолжен за околу 4 часа и тогаш, кога полнење и негативните не се ангажираат во анти (ако светлината е пронајден, обично за највисок осветленоста на 1/3 или така, ве молиме наплата-веднаш)! ) 5 не расклопување светилка капа, така што нема да се предизвика рефлексивни чаша или сијалица штета.

За производот

Тип На Објект:
Рефлектори
Wattage:
40W
Функција:
Тешко Светлина,Шок Отпорни
сертификација:
CE,CCC
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
боја:
Бела
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
Бренд Име:
YORN
Тип На Светилка:
нуркање
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Број На Модел На:
KS-0841
Фокусна Должина:
прилагодлив
Тело Материјал:
Алуминиум легура
Водоотпорен:
Yes
Лумен:
600
Зум:
Yes
Осветлување Растојание:
200-500 m
Модел на LED Монистра:
L2
Тип На Батерија:
22650

Слични предлози