.

.

2 парчиња 200 Led диоди E27 LED Растение Расте Светлина Светилка Расте Светла Светилки за Хидропоника Системи Цвет Растенијата Растителни Зелена Куќа

2 парчиња 200 Led диоди E27 LED Растение Расте Светлина Светилка Расте Светла Светилки за Хидропоника Системи Цвет Растенијата

DEN 522.00
DEN 815.52
-36 %

Износ
Во продавницата.


* Цел ќе биде испратена во рок од 3 работни дена.
* Ние само брод да се потврди цел адреси. LED type : СМД 3528 Ефекти од спектрален опсег на растенијата физиологија : 280nm ~ 315nm на морфологијата и физиолошките процеси на минимално влијание 315 nm ~ 420nm хлорофил апсорпција помалку, кои влијаат на photoperiod ефект, за да се спречи матични издолжување највисок процент на хлорофил и каротеноиди навлегувањето на 420 nm ~ 500 nm (сино) имале најголем ефект на фотосинтеза (погодна за раст на растенијата) 500 nm ~ 620nm пигмент апсорпциона стапка не е висока 620nm ~ 750nm (црвено) хлорофил апсорпција "висок", на фотосинтеза и photoperiod ефект има значајно влијание (придонесуваат за процутот на резултатите) 750nm ~ 1000nm ниска стапка на апсорпција, го стимулира клетки да се прошири, влијаат на цветни и семе ртење > 1000nm претворена во топлина Пакет се Вклучени : 2 парчиња x E27 200 LED Расте Светлина НЕМА Мало Поле.
* Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот страна. Светла Боја : 166pcs (620-750 nm) црвена & 34pcs сина (420-480 nm) .
* Ние нудиме бесплатна поправка на услугата во рок од 1 година од купувањето. Модел : Led Расте Светлина. Големина : 9. База Тип : E27.74 инчен x 8. Влезен Напон : AC85-265 V. Исто така погодна за Внатрешна градина или затворен potted пејзаж. Животниот век : 50000 часа.
* Ве молиме да се советува меѓународната испорака многу зависи од вашата локална царина и пост услуга. За прв 1 месец, ние ќе плати еден начин превозот цена (од Кина до вашата локација). Извор на светлина : LED Светилки.
200 Led диоди E27 LED Растение Расте Светлина Светилка на Растенијата Расте Светла Светилки 24 W Хидропоника Системи за Цвет,Фабрика,Растителни Расте
Детали за производот : Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет на Сите видови на цветни растенија : домати, chilli , патлиџани , Роза и др. За : Цвет,Фабрика,Растителни Расте.
* Вашето мислење е важно за нас да се подобри квалитетот на нашата услуга. LED Количина : 200pcs. Спакувани Безбедно во Меур Торба.
* Откако ќе ги добиете врати објект, ние ќе го испрати назад како е можно поскоро.
* Сликите прикажани се за вашиот референца само.
* Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена откако се потврди цел. Тело Материјал : ПВЦ.
* Ние тест секој производ пред бродот, и гаранција дека е 100% работи. Функција : Хидропоника Системи опрема.
Сликата ја покажува :
* Ние брод на светот ( Освен некои земји и APO/FPO ).

За производот

Тип На Објект:
Расте Светла
сертификација:
RoHS,FCC,CE,CCC
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
ПВЦ
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
QvvCev
Ширина:
8.2cm
Должина:
9.5cm
Гаранција:
1 година
Број На Модел На:
A28018-2
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Карактеристики:
led расте светлина
Модел:
led расте светлина
Wattage:
12W /PCS,
База Тип:
e27 socket
Led количина:
200pcs led ,166pcs црвено & 34pcs сина
Lumens:
1500lm
Влезен Напон:
AC85-265V
Тело Материјал:
ПВЦ
Име На Модел:
A28018-2
Пакет Се Вклучени:
2 парчиња x E27 Расте Светлина
LED тип:
смд 3528

Слични предлози