.

.

10M/многу 1200Lm/M 8мм CE, ROHS Супер Светло DC12V 12W/M 2835 LED лента на Светлина ,Флексибилни ПРЕДВОДЕНА за дневна соба 300leds/5M/Ролна

10M/многу 1200Lm/M 8мм CE, ROHS Супер Светло DC12V 12W/M 2835 LED лента на Светлина ,Флексибилни ПРЕДВОДЕНА за дневна соба 300leds/5M/Ролна

DEN 1770.24

Износ
Во продавницата.


10 M/многу 1200 Lm/M 8мм CE, ROHS Супер Светло DC12 V 12 W/M 2835 LED лента на Светлина ,Флексибилни ПРЕДВОДЕНА за дневна соба 300leds/5 M/Ролна
pls забелешка боја ви треба ,ние може да се направи бела 6000-6500 K ,
природата белата 4000-4500 K ,топло бела : 3000-3500 K
GCR-2835-60 1) Не-водоотпорен Флексибилни LED лента 2) SMD2835,EPISTAR 3) 60led/m, 300led/5m/ролна 4) Боја : W/светска војна/Р/G/B/Y/5) DC12 V,12 W/m,1200lm/m 6) Големина : 5000x8x2.2mm 7) Секој 3led cuttable 8) Пакување : секој ролна да статична-отпорни торба 50reel/ЦТН,GW : 9 KG,Meas : 42x28x32cm
Предности : 1) SMD2835 стигнат до 22-24lm /LED, посветла од SMD5050, но Поевтини
2) 8мм PCB ширина, мала тежина и волумен
3) Стабилни чип, ниско ниво на распаѓање .
4) Помалку потрошувачка на Енергија од SMD5050. Ние ги користиме 50m A тековната само (full тековни е 60m A). Енергија-заштеда . SMD2835 60leds/m : 1200-1250lm/m и 120leds/m : 2400-2500lm/m
Апликации :
Edge-осветлување на транспарентен или дифузен материјали Патот и се обликуваат по повод одбележувањето Автомобил осветлување Осветлени знаци Расположение осветлување Празник Декорација Детали слика
Бесплатен Превозот 6pcs/многу Отворено 10 M 8code 100led 110v/220 V Led Божиќ декорација светлината LED Лента Светлина US$ 44.50 /многу
парчиња / многу
Бесплатен Превозот 14.4 W DC12 V/24 V не водоотпорен 5050 5 M 300led лента на светлина ,5050 60leds/M US$ 19.88 /многу
метри / многу
Бесплатен Превозот 1pcs/многу 1 Channel 8 A 12-24 V Dimmer за Sigle Боја LED Осветлувањето Прилагодлива Контрола US$ 7.80 /парче
2300 Lm/M Супер Светло 2 Години Гаранција CE, ROHS 3328 LED лента 600leds/5 M/Ролна САД$ 29.88 /многу
метри / многу
Не-Водоотпорен Бесплатен превозот 1800 LM/M 28.8 W/M CE, ROHS 5050 led лента 120leds/M 600leds/ролна/5 M бело топло бела US$ 42.80 /многу
метри / многу
Бесплатен Превозот DC24 V Не-Водоотпорен Двојна Боја 5050 LED лента 120leds/M 6000 K белата/топло бела 3000 K US$ 77.88 /многу
метри / многу
2000 LM/M Супер Светло Оригинални Кореја Samsung Smd 5630 LED лента 5 M DC24 V 21 W/M 300leds/5 M//ролна 2700-6500 K US$ 229.58 /многу
метри / многу
Не водоотпорен 5 M/многу 14.4 W/M 2700 K 5050 LED лента ,12 V DC 5050 топло бела smd led лента US$ 20.68 /многу
метри / многу

За производот

Емитуваат Боја:
природата бела, кул бело, топло бела
боја:
бела ПХБ 8ММ
Wattage:
DC12V, DC24V
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Бренд Име:
GR-СЈАЈНА
сертификација:
CE,RoHS
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Број На Модел На:
GSR-2835-60
Напон:
12V
Потрошувачка на енергија (W/m):
12w/m
Спецификации (монистра светлина / m):
60
LED Чип Модел:
2835
боја:
бела/природата бела/топло бела
Големина:
5000x8x2.2mm
Cuttable:
Секој 3led cuttable
Лумен:
1200Lm/M
is_customized:
Yes
Wattage:
12

Слични предлози