.

.

5m Hi-Q LED Лента 3528 120 Led диоди/M СМД 3528 Топло Бела Жолта Флексибилни 24V LED Светло

5m Hi-Q LED Лента 3528 120 Led диоди/M СМД 3528 Топло Бела Жолта Флексибилни 24V LED Светло

DEN 652.00
DEN 959.52
-32 %

Износ
Во продавницата.


5 M Hi-Q 3528 SMD 120 Led диоди/M Топло Бела Жолти LED Лента Флексибилни Светлина DC24 V
Опис :
Спецификации :
Боја : Топло Бела
Погледнете агол : 120°
Работен Напон : 24 V DC
LED Количина : 600 led диоди/5 Мете
Работа Tempreture : -20 до 50°
Заштита Стапка (водоотпорен)
Температура на бојата : 6000 6500 K
Големина : L500cm (5 M) x W0.8cm x T0.25cm
Апликации :
Ниска потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура
Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и
Секој 3-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања
Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација
Dc-приклучок веќе лемење на конектор, подготвени да бидат вклучени и работат
LED Type : High Quality 3528 SMD LED, висок интензитет и сигурност, Долг животен век >50.000 часа
Карактеристики :
светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци,
Светне шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency,
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување
Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница.
Пакет се вклучени :
5 M/Roll.Led Лента, Светлата

За производот

Тип На Објект:
Лента
Бренд Име:
YJBCo
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Модел:
SMD3528
Водоотпорен:
Yes
сертификација:
CCC,RoHS,УЛ
Напон:
24V
Повод:
дневна соба
Извор На Енергија:
DC
Енергија:
Префрлете
Лента тип:
SMD
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Број На Модел На:
топло бела 3528 SMD
Спецификации (монистра светлина / m):
120
Потрошувачка на енергија (W/m):
9.6 W/M

Слични предлози