.

.

LED Лента Светлина 5050 RGB 50cm IP68 SMD36LED RGB LED Цврсти Лента Базен 12V

LED Лента Светлина 5050 RGB 50cm IP68 SMD36LED RGB LED Цврсти Лента Базен 12V

DEN 212.00
DEN 282.72
-25 %

Износ
Во продавницата.


50cm IP68 SMD 5050 36 LED RGB LED Цврсти Лента Базен 12 V
Напон : 12 V DC
LED Количина : 36pcs
Водоотпорен : IP68
Цевка Светилка на : SMD 5050
LED Количина : 36pcs супер светло 5050 СМД Led диоди
Големина : 500mm(L) * 13.5 mm(W) * 7mm(H)
Светла Боја : RGB
Сместување : Акрил и Алуминиум
Карактеристики :
-Исклучително одлична дисипација на топлина способност.
-Цврст-држава, висок шок/вибрации отпорни.
-Лесно да може да биде поврзан со кабел конектор.
-Одржување слободни, лесна инсталација.
Примена :
Извонредно тенок LED светло дава од високо, па дури и светлината со ниско ниво на топлина .
Тоа е идеален за мебел, декоративни осветлување, се прикаже и да се покаже случај .
Погодна за многу 12 V DC апликации, вклучувајќи :
-Брод кабината & палубата осветлување
-Мамката резервоарот осветлување
-Скалило осветлување
-Кујна осветлување
-Благодарение осветлување
-Караван осветлување
-Кампување & отворено осветлување
-Градина & надворешно осветлување
Пакет Се Вклучени :
1 X LED Цврсти Лента RGB

За производот

Емитуваат Боја:
RGB
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Бренд Име:
gooit
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
IP68
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Гаранција:
3
Карактеристики:
5630
Ширина:
0.12cm
База Тип:
Т-цевка
Тело Материјал:
ABS
Е dimmable:
No
Напон:
12V
Должина:
50cm
Употреба:
Индустриски
Wattage:
9w
Употреба:
Затворен Осветлување

Слични предлози