.

.

125khz RFID TK4100 EM4100 EM Читач на картички со RS232 Интерфејс

125khz RFID TK4100 EM4100 EM Читач на картички со RS232 Интерфејс

DEN 641.00
DEN 720.00
-11 %

Износ
Во продавницата.

тоа е високи перформанси 125 Khz RFID smart картичка читателот без возач, читателот растојание до 80mm, тоа не е само едноставна аспект, но, исто така, стабилни и сигурни податоци. Широко се користи за RFID Радио Фреквенцијата на системот за Идентификација и проектот, како што се Автоматски паркинг систем за управување со Лична идентификација, како и Пристап контролер, Производство, контрола на Пристап, итн
ⅡInstructions за употреба
Метод на инсталација и употреба
1. Поврзете со компјутер преку USB интерфејс директно. Кога ѕвончето звучеше, читателот во авто-инспекција. И во исто време, ПРЕДВОДЕНА се претвори во црвено значи мирување.
2. Се отвори излез на компјутерски софтвер,како што се Notepada word документ или Excel листови.
3. Глувчето во Notepad или WORD документ со кликнување.
4. Да се стави ознака на врвот на читателот, софтверот ќе излез на податоци(број на картичката) на ознака. При читањето на ознака, LED светло се менува од црвена во зелена.
Откривање на уредот е поврзан
Го отворите Уредот Менаџер на компјутер, Ако се појави Луѓето Текст Уредот тоа значи дека Читателот има успешно во компјутер.
ⅲ Мерки на претпазливост
1. Не инсталирајте го читач на магнетна објекти и метални предмети, тие сериозно ќе влијаат на RF сигнал.
2. Ако по читањето, ознаката е се уште во индукција зона, RF читателот ќе не испраќање на податоци и без никакви сугестии.
ⅳ На Заедничките проблеми
1. Операција без повратна информација : ве Молиме проверете дали интерфејс вклучен во, дали ознака е валиден или дали друг RF ознака е во рамките на опсегот на читање.
2. Податоци за грешка : ве Молиме проверете Дали со помош на глувчето е преместена, дали читателот е во критична состојба и дали кабел должина е премногу долго. Модел R11 D(LF-ID Reader) Фреквенција 125 Khz Поддршка картички Em4100,TK4100,SMC4001 и компатибилен картичка Излезен формат цифра 10 декември(Defoult излезен формат)
(Им овозможи на корисникот за да го прилагодите излезен формат) Големина 110mm×80mm×26mm Боја Црна Интерфејс USB Напојување DC 5 V работното Растојание 0mm-100mm(поврзани со картичката или на животната средина) Услуга Температура -10° ~ +70° Продавница Температура -20° ~ +80° Работна влажност Прочитајте време Прочитајте интервал <0.5 S Тежина За 160 G Кабел должина 1400mm Материјал на читателот ABS Оперативен Систем Победи XPWin CEWin 7 Win 10 LIUNXVista Android Индикатори Двоен LED Боја (Црвено & Зелена) и Ѕвончето
("Црвеното" значи мирување, "Зелена" значи читателот успех)

За производот

Бренд Име:
Jedrek
Број На Модел На:
R10D

Слични предлози