.

.

HC1-40 HC1-40 2Pole 35mm DIN Rail Монтажа на Електрични AC Контактор 24V Серпентина 40A

HC1-40 HC1-40 2Pole 35mm DIN Rail Монтажа на Електрични AC Контактор 24V Серпентина 40A

DEN 456.00
DEN 480.00
-5 %

Износ
Во продавницата.

Име на производ : AC Контактор;Модел Бр. : HC1-40;Номинална Серпентина Напон : AC 24 V Номинална Струја : 40 A;Номинална Напон(Ue) : AC 250 V;Број на Столбови : 2 Терминалот Број : 6;Монтажа Тип : 35mm DIN Rail Монтажа;Вкупната Големина(Прибл.) : 82 x 37 x 68mm / 3.2" x 1.5" x 2.7"(L*W*T) Материјал : Пластични, Електронски Делови;Боја : Сива Нето Тежина : 220g;Пакет Содржина : 1 x AC Контактор
Домаќинство AC Контактор главно се однесува на енергетскиот систем, Тоа функции aslong растојание кршење коло и контролирање. Овој производ е главно се применуваат за домаќинство апарати или ниска insductance утовар и дома electromotor вчитување контрола користи за слична намена.

За производот

is_customized:
Yes
Број на Пол:
2
Електрична Енергија Тип:
AC
Фаза:
2
Број На Модел На:
HC1-40 40A
Главната Коло Оценка Тековната:
1A
Главната Коло Оценка Напон:
24

Слични предлози