.

.

DF25/GX25-12 12-Pin 25mm Завртка Метал Панел Водоотпорен Авијација Приклучок Конектор 500V 6A

DF25/GX25-12 12-Pin 25mm Завртка Метал Панел Водоотпорен Авијација Приклучок Конектор 500V 6A

DEN 205.00
DEN 216.00
-5 %

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Авијација Приклучок Конектор w Покритие;Модел : GX25-12;Номинална Струја : AC 125 V 3А;Издржат Напон : AC 2000 V Изолација Resistence : >2000 m Ohm;Контакт Глава Дијаметар : 25мм / 1";Pin Количина : 12-Pin Контакти Pin Дијаметар : 2mm/0.08";Страната Дијаметар : 42mm / 1.6";Одредување Дупка Кол : 3.5 mm / 0.13" Одредување Дупка Cneter Растојание : 28.5 mm/1.1";Вкупна Должина : 64mm/2.5";Материјал : Метал,Пластични Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 100g;Пакет : 1 x Авијација Приклучок Конектор w Cover Some Завртки Карактеристики добра запечатување перформанси, мала тежина, отпорност против корозија, висока спроводливост и висок dielectric сила.На Кружни Конектори се користи нашироко во линија врски помеѓу electricalequipment, разни инструменти и метри.

За производот

Број На Модел На:
DF25-12

Слични предлози