.

.

DF30-14 Водоотпорен 14P 14 Pin Електрични Палубата Авијација Конектор Приклучок 10A 250V

DF30-14 Водоотпорен 14P 14 Pin Електрични Палубата Авијација Конектор Приклучок 10A 250V

DEN 274.00
DEN 288.00
-5 %

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Авијација Конектор Приклучок;Модел : DF30-14;Контакти Pin Број : 14 Контакти Pin Дијаметар : 2,5 mm;Работен Напон : 250 V;Работна Струја : 10 A го Издржат Напонот : 1500 V AC;Изолатор Отпор : 2000 M Ohm;Цевка Дупка со Дијаметар : 11.5 mm/ 0.45" База Дијаметар : 30мм/ 1.18";Вкупната Големина : 6.5 х 4.6 cm/ 2.56" x 1.81" (L*Макс.Г);Материјал : Алуминиум, Гума, Боја : Сребрена на Ѕвонење & Црно;Тежина : 136g;Пакет : 1 x Авијација Конектор Plug Installation Завртки Карактеристики добра запечатување перформанси, мала тежина, отпорност против корозија, висока спроводливост и висок dielectric сила.На Кружни Конектори се користи нашироко во линија врски помеѓу electricalequipment, разни инструменти и метри.

За производот

Број На Модел На:
DF30-14

Слични предлози