.

.

PLS28-17 17-Pin Водоотпорен Електрични Палубата Plug Кружни Кабел Конектор AC 250V 7А

PLS28-17 17-Pin Водоотпорен Електрични Палубата Plug Кружни Кабел Конектор AC 250V 7А

DEN 365.00
DEN 384.00
-5 %

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Кружни Конектори;Модел : PLS28-17;Контакти Pin Број : 17;Контакти Pin Дијаметар : 1mm/0.039" Работен Напон : AC 250 V;Работат на струјата : 7 A;Издржат Напон : AC 1500 V Изолатор Отпор : 2000 MOhm;Одговара Кабел Надвор Кол. : 5mm/0.197";Монтажа Дупка Кол. : 3мм/0.118" Монтажа Големина : 30 x 30мм/ 1.2" x 1.2" (L*W);Вкупната Големина : 81 x 35 x 35 mm/3.2" x 1.4" x 1.4"(L*W*H);Материјал : Метал, Пластика Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна;Тежина : 168g;Пакет : 1 x Кружни Конектори,за да ја Инсталирате Додатоци Машки 17pins, пластични крајот кабел конектор, плоштад страната планината, директно метал приклучокот. Конекторот се користи широко во сигнал и електронски конектор на воздухопловството, пост и телекомуникациски, компјутерски, навигација и различни видови на инструменти.

За производот

Број На Модел На:
PLS28-17

Слични предлози