.

.

Аналитички Surver Electrode Сонда BNC приклучок Конектор за Аквариум PH Контролер Метар Сензор Mib Дигитални PH Сензор Electrode

Аналитички Surver Electrode Сонда BNC приклучок Конектор за Аквариум PH Контролер Метар Сензор Mib Дигитални PH Сензор Electrode

DEN 336.00

Износ
Во продавницата.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис :
На PH electrode има еден цилиндар што овозможува директна врска на текст терминал на PH метар, контролор, или било PH уред кој има BNC на текст терминал.
На PH electrode сондата, се точни и веродостојни дека може да дава речиси моментален читања.
PH опсег : 0-14 PH
Температурата опсег : 0-60°C
Нулта точка : 7 ± 0.5 PH
Алкално Грешка : 0.2 PH
Теоретски Процент Падина : ≧98.5%
Внатрешна Отпорност : ≦250 MΩ
Време на одговор : ≦1min
Температурата На Работа : 0-60°
Терминал Блокови : BNC приклучок
BNC Конектор погоден за повеќето PH метар и контролер.
Погоден за широк спектар на примена : Аквариуми, Хидропоника, Лабораторија итн.
Пакет :
1 x BNC Electrode Сонда Конектор Hydroponic за PH Аквариум Контролер Метар Сензор

За производот

Број На Модел На:
050119
Бренд Име:
diymore
ОЕМ:
diymore

Слични предлози