.

.

5pcs Брз Splice Магарешки Заклучување Жица Жици Конектор за Pin 1 2 Pin 22-18AWG LED Лента Жица Автомобил Аудио Кабел Терминали Crimp

5pcs Брз Splice Магарешки Заклучување Жица Жици Конектор за Pin 1 2 Pin 22-18AWG LED Лента Жица Автомобил Аудио Кабел Терминали

DEN 135.00
DEN 162.24
-17 %

Износ
Во продавницата.


5pcs Брз Splice Магарешки Заклучување Жица Жици Конектор за Pin 1 2 Pin 22-18 AWG LED Лента Жица Автомобил Аудио Кабел Терминали Crimp
Карактеристики на производот Не треба да се одземе изолација пред конекција. Нема потреба да се пресврт ниту лента диригент. Диригент на жица не е изложена за време на конекција. Направени од пламен retardant материјал. Лесен за употреба & заштеда на време. Прашина-доказ.
Како да се користи Technial Податоци Жица Заеднички Работен Жица Мерач 22-18 AWG(Т форма)
22-20 AWG(јас форма) КОЛИЧИНА на Жица Начин 1/2 Работен Пресек Област 0.34~0.78mm2(Т форма)
0.34~0.52 mm2(јас форма) Пламен Retardant (УЛ 94) V-0 Max К. Г. 2.1 mm(Т форма)
1.8 mm(јас форма) Ingress Protection IP40 Жица Тип Поддржувала Цврсти / Влакно Домување Материјал Поликарбонат
(пламен retardant) Номинална Струја ≦9 A Метал Контакт со Висока прецизност
phosphor бакар (Cu) Номинална Напон 300 V Нормална Работа ТЕМП. -35~+80° Обновливи пати ≦3 пати на животната Средина Температура -35~+60° Димензионални Цртање слични Производи Пакет Вклучуваат 5x wire конектор за(Не вклучуваат жица,клешти ) 1x Општиот Прирачник За Бренд Nicelux е една од водечките LED додаток онлајн бренд. Главните производи што ги нудиме се Конектори за жица и LED лента конектори, итн. Услуга Политика Жалба
Контактирајте не директно.
Кажете ни причина : Сликата & видео се и ok.
Ние се реши проблемот. Данок & Должност
Нашата цена исклучи било данок & должност која може да се бара во вашата земја е обичај. Треба да се плати данок и должност ако е потребно.
Пониската Вредност на Фактура : ве Молиме контактирајте со нас. Ние ќе соработуваме. Гаранција
Гаранција Time : 14 месец од датумот на купување.
Дефект во рамките на Гарантниот период : Ние ќе наплата тебе или ви испрати замена. Наплата На Гаранција
Квалитетот На Лекот И /
Оштетени против примање на
Не како што е опишано
Не ја прими стоката како ветување

За производот

боја:
Т тип 2 на начин црвена, Т тип 1 начин црвено, јас тип 1 начин црвено, јас тип 2 на начин црвена, Т тип 2 на начин бела, јас тип 1 начин бела, јас тип 2 на начин бела, Т тип 1 начин бела
Бренд Име:
nicelux

Слични предлози