.

.

IOT ESP8266 Безжичен WIFI сериски модул ESP-12E

IOT ESP8266 Безжичен WIFI сериски модул ESP-12E

DEN 84.00
DEN 120.00
-30 %

Износ
Во продавницата.

Ако ви треба масовно купување
Опис на производот ESP8266 серија модул врз основа на ESP8266 ултра-ниска моќност UART-Wi Fi модул модул, можете лесно може да средно развој, пристап до cloud услуги, мобилен телефон 3 / 4 G глобалната контрола во секое време, насекаде да се забрза производ да направат прототип. Модул Core Процесор На ESP8266 ги интегрира индустрија-водечки Tensilica L106 ултра ниска моќност 32-битна микро MCU во помал пакет со 16-битни посно mode with 80 MHz и 160 MHz поддршка за RTOS, интегрирани Wi-Fi MAC / BB / RF / PA / LNA, одборот антена. Поддршка на стандарден IEEE802.11 b / g / n протокол, заврши TCP / IP протокол стек. Корисниците можат да го користат овој модул за да додадете можности за вмрежување на постоечките уреди, или да се изгради самостојни мрежа контролори. На ESP8266 е висока-перформанси на безжични СПЦ, кој обезбедува максимална практичност на најниската цена, обезбедување на неограничен број можности за Wi Fi системи за да го вградите други системи. Карактеристики 802.11 b / g / n Изградена-во Tensilica L106 ултра-ниска моќност 32-битна микро-MCU, клокнат во 80 MHz и 160 MHz поддршка RTOS Изградена-во 10 малку висока прецизност ADC Изградена-во TCP / IP протокол стек Вграден TR прекинувач, balun, LNA, моќност засилувач и појавување на мрежа Изградена-во PLL, регулатор и менаџмент на енергија компоненти, 802.11 b режим +20 d Bm излезна моќност A-MPDU, полимеризација на-MSDUs и заштита на интервали од 0.4 s Wi Fi @ 2.4 GHz, подршка за WPA / WPA2 режим на безбедност Поддршка НА далечинскиот надградба и облак OTA надградба Поддршка СТА / АП / СТА + АП работа на владата Поддршка за Паметни Config карактеристики (вклучувајќи ги и Android и i OS уредите) HSPI, UART, I2 C, I2 S, IR-Далечински Управувач, PWM, GPIO длабок сон задржете го тековниот е 10 укр и исклучување на струја е помала од 5 u A се Разбудам во рок од 2 ms, поврзете и да го положат пакет Режим на потрошувачката на енергија помала од 1.0 m W (DTIM3) температурата на работа опсег : -40 ℃ - 125 ℃

За производот

Бренд Име:
Мал Трговски Центар
Број На Модел На:
ESP-12E

Слични предлози