.

.

Топла продажба BNC женски џек да се RP-SMA женски конектор директно RF RG58 Pigtail Скокач Коаксијален Кабел 20inch 50cm Висок Квалитет

Топла продажба BNC женски џек да се RP-SMA женски конектор директно RF RG58 Pigtail Скокач Коаксијален Кабел 20inch 50cm Висок

DEN 192.00
DEN 201.60
-5 %

Износ
Во продавницата.

Со Почит!
Ви благодариме за вашето време и со Среќа!
Авторските права од страна на Tanger 2005-2015
.

За производот

Број На Модел На:
C068BNC58S1L50
На едниот крај Конектор A:
BNC женски џек ( центар е женски pin )
На другиот крај Конектор Б:
RP-SMA женски конектор (надвор завртка & центар е машко, pin )
кабелот тип:
RG58 Коаксијален Pigtail Кабел
Должина на кабел:
20inch ( за 50cm )
Врска Заштита:
Црна Топлина се Топи Намали Цевка Versafit или еквивалент
Оперативен Фреквенција:
со Највисок Квалитет, >= 2.4 Ghz 3Ghz 5.8 Ghz, 8Ghz...
Конектор Позлата:
Злато Позлатен Контакти, Никел Позлатен , Вистински Тефлон Изолатор
Конектор Сол Спреј Тест:
>= 24 часа - 48 часа , зголемена отпорност на корозија
Монтажа:
Машински Месинг Изградба Crimp & Лемење Планината
Земјата Регион на Производство:
Кина, Хонгконг Шенжен

Слични предлози