.

.

Системи за видео надзор AHD 1.3 MP 960P OSD Безбедност Затворен Метална Купола Камера 3.6 мм Леќа

Системи за видео надзор AHD 1.3 MP 960P OSD Безбедност Затворен Метална Купола Камера 3.6 мм Леќа

DEN 2042.40

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
1. 1/3" 1.3 Мегапикселна CMOS Сензор
2. 25/30fps 960 P, AHD Видео Стандард
3. Голема брзина, долга далечина во реално време на пренос
4. Ден/Ноќ(МЦП), AWB, AGC, BLC
5. OSD Мени (Жица контрола)
6. Метал Случај
Answer : ___________________________ Note : Не се Достапни за AHD-L DVR.
Спецификации :
Камерата Решенија AR0130 + NVP2431 H Image Sensor 1/3" 1.3 Мега Пиксели CMOS Резолуција 1280(H) X 960(V) Скенирање на владата Прогресивно скенирање Рамка го Оценувате ПАЛ : 25fps 960 P
NTSC : 30fps 960 P Електронски Shutter ПАЛ : 1/50-тите~1/100,000 s
NTSC : 1/60-тите~1/100,000 s Минимум Осветлување 0.01 Лукс Ф1.2, (0 Lux IR за) OSD Жица контрола Day&Night Mode IR-НАМАЛУВАЊЕ на Синхронизација Внатрешни Леќа Леќа 3.6 mm Општи DNR 3 D IR Led диоди 5 x 24 МО МО Растојание 12 M IR бранова должина 850nm Видео Стандард AHD Видео излез BNC Порта Материјал Метал
Напојување
DC 12 V Потрошувачка на Енергија 450m A
Температурата и Влажноста на воздухот
-10°C~+50°C, влажност е помалку од 90% (без кондензација) Големина 98*98*70mm Тежина за 0,6 kg
Објектот Вклучува :
1 x AHD 960 P 1.3 MP Безбедност Купола Камера (не содржат напојување)

За производот

Сензор Големина:
1/3
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
EFOSE
Сензор:
CMOS
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
No
Леќа (mm):
3.6 mm
Висока Дефиниција:
960P HD
Стил:
Куполата На Камерата
Број На Модел На:
EP-AAB84
Тип:
AHD Камера

Слични предлози