.

.

AHD 1.0 ПРАТЕНИК 720P HD видео надзор Куршум Безбедносна Камера Отворено 24IR 3.6 мм Леќа OSD

AHD 1.0 ПРАТЕНИК 720P HD видео надзор Куршум Безбедносна Камера Отворено 24IR 3.6 мм Леќа OSD

DEN 1914.72

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
1. 1/4" 1.0 Мегапикселна CMOS Сензор
2. 25/30fps 720 P, AHD Видео Стандард
3. Голема брзина, долга далечина во реално време на пренос
4. Ден/Ноќ(МЦП), AWB, AGC, BLC
5. OSD Мени (Жица контрола)
Answer : ___________________________ Note : Не се Достапни за AHD-L DVR.
Спецификации :
Камерата Решенија AR0141 + NVP2431 H Image Sensor 1/4" 1.0 Мега Пиксели CMOS Резолуција 1280(H) X 720(V) Скенирање на владата Прогресивно скенирање Рамка го Оценувате ПАЛ : 25fps 720 P
NTSC : 30fps 720 P Електронски Shutter ПАЛ : 1/50-тите~1/100,000 s
NTSC : 1/60-тите~1/100,000 s Минимум Осветлување 0.01 Лукс Ф1.2, (0 Lux IR за) OSD Жица контрола Day&Night Mode IR-НАМАЛУВАЊЕ на Синхронизација Внатрешни Леќа Леќа 3.6 mm Општи DNR 3 D IR Led диоди 5 x 24 МО МО Растојание 10 M IR бранова должина 850nm Видео Стандард AHD Видео излез BNC Порта
Напојување
DC 12 V Потрошувачка на Енергија 450m A
Заштита Одделение
IP66
Температурата и Влажноста на воздухот
-10°C~+50°C, влажност е помалку од 90% (без кондензација) Големина 165*90*75mm Тежина за 0,6 kg
Објектот Вклучува :
1 x AHD 720 P 1.0 ПРАТЕНИК Безбедност Куршум Камера (не содржат напојување)

За производот

Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
EFOSE
Сензор:
CMOS
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
No
Леќа (mm):
3.6 mm
Висока Дефиниција:
720P(HD)
Стил:
Куршум Камера
Број На Модел На:
EP-AAB65
Тип:
AHD Камера

Слични предлози