.

.

HIKVISION ДС-2CD3T45-I5 Мулти-јазик H. 265 4MP IP Камера Поддршка Рое ONVIF IR 50M Внатрешна/Надворешна Безбедносна Камера

HIKVISION ДС-2CD3T45-I5 Мулти-јазик H. 265 4MP IP Камера Поддршка Рое ONVIF IR 50M Внатрешна/Надворешна Безбедносна Камера

DEN 3360.00

Износ
Во продавницата.


Answer : ___________________________ NOTE : Оваа Камера е Мулти-јазична Верзија.
Примена
За патот , магацин , подземен паркинг , бар , цевки и други темно или светло на животната средина.
Спецификации Сензор Парти јп : 1/3" Прогресивно Скенирање CMOS Ефективни пиксели : 2560 ×1440 Минимална осветлување : 0.07 Лукс @ (F1.2, AGC НА), 0 Лукс со IR 0.1 Лукс @(F1.4,AGC НА), 0 Лукс со IR Shutter Време : 1/3 дик 1 / 100,000 дик. Леќи на камерата : 4mm (6mm, 8mm, 12mm изборен) се Прилагоди на агол на хоризонтално : 0 ° - 360 °; Вертикална : 0 ° ~ 75 °; ротација : 0 ° ~ 360 ° Ден и ноќ режим : МЦП инфраред филтер чип Хоризонтална Резолуција : 1080 P Синхронизација : Внатрешни Синхронизација Комуникациска Интерфејс : 1 RJ45 10 M/ 100 адаптивни Ethernet порта SNR : поголема од 62d B Оперативни температура и влажност : -20 °C ~ 60 °C , влажност помалку од 90% (не-кондензирање) Напојување : DC12 V± 10% /Рое(802.3 болест) Моќност : 6 W MAX Заштита : IP66 Инфрацрвено зрачење растојание : 50 метри Димензии (mm) : 194.4 × 93.85 × 89.52 Тежина : 1000g Забелешка :
леќи на камерата копче, ние default испрати 4mm камера. Ако се избере друго леќи на камерата, ве молиме оставете порака за нас.
Ви благодариме!

За производот

Алармот Акција:
FTP Фото,e-mail Фото
Технологија:
Инфраред
Видео Формат На Компресија:
MPEG4,Х. 265,MJPEG,H. 264
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Минимална Осветлување(Лукс):
0Lux
боја:
Црна,Бела
Напојување(V):
DC12V/РОЕ
Број На Модел На:
ДС-2CD3T45-I5
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Висока Дефиниција:
4.0 Мегапиксели
Бренд Име:
HIKVISION
Леќа (mm):
4mm
is_customized:
No
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Тип:
ip камера
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
IR Растојание(м):
50M
Стил:
Куршум Камера
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот

Слични предлози