.

.

HIKVISION ДС-2CD3345F-јас Мулти-јазик 4MP H. 265 IP Купола Камера IR 30M Поддршка SD Картичка ONVIF Рое Ден/Ноќ Отворено Водоотпорен

HIKVISION ДС-2CD3345F-јас Мулти-јазик 4MP H. 265 IP Купола Камера IR 30M Поддршка SD Картичка ONVIF Рое Ден/Ноќ Отворено Водоотпорен

DEN 3504.00

Износ
Во продавницата.


Answer : ___________________________ Note : Оваа камера Мулти-јазична Верзија.
Примена
За магацин , подземен паркинг , бар , цевки и други темно или светло на животната средина.
Спецификации Сензор Парти јп : 1/3" Прогресивно Скенирање CMOS Ефективни пиксели : 2560 ×1440 Минимална осветлување : 0.07 Лукс @ (F1.2, AGC НА), 0 Лукс со IR Shutter Време : 1/25 дик 1 / 100,000 дик. Леќи на камерата : 4mm (2.8 mm,6mm изборен) се Прилагоди на агол на хоризонтално : 0 ° - 360 °; Вертикална : 0 ° ~ 75 °; ротација : 0 ° ~ 360 ° Ден и ноќ режим : МЦП инфраред филтер чип Хоризонтална Резолуција : 4 MP Синхронизација : Внатрешни Синхронизација Комуникациска Интерфејс : 1 RJ45 10 M/ 100 адаптивни Ethernet порта SNR : поголема од 62d B Оперативни температура и влажност : -30 °C ~ 60 °C , влажност помалку од 90% (не-кондензирање) Напојување : DC12 V,РОЕ(802.3 болест) Моќност : 5.5 W MAX Заштита : IP66 Инфрацрвено зрачење растојание : 20-30 метри Димензии (mm) : Φ127 × 97.5 Тежина : 670g Забелешка :
леќи на камерата копче, ние default испрати 2.8 mm камера. Ако се избере друго леќи на камерата, ве молиме оставете порака за нас.
Ви благодариме!

За производот

Алармот Акција:
FTP Фото
Технологија:
Инфраред
Видео Формат На Компресија:
MPEG4,Х. 265,MJPEG,H. 264
IR Растојание(м):
15 милиони
Сензор:
CMOS
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Минимална Осветлување(Лукс):
0Lux
боја:
Црна,Бела
Специјални Функции:
Вандалот-доказ
Напојување(V):
DC12V/РОЕ
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Стил:
Куполата На Камерата
Бренд Име:
HIKVISION
is_customized:
No
Потрошувачка На Енергија(W):
5W
Број На Модел На:
ДС-2CD3345F-ЈАС
Тип:
ip камера
Инсталација:
Таванот
Конективност:
IP/Жичана Мрежа
Леќа (mm):
2.8 mm
Мрежен Интерфејс:
RJ-45 10/100Mb Ethernet Слот

Слични предлози