.

.

Маглива убавина Андроид Usb Endoscope Камера Змија Индустриски Usb Камера Ендоскопија 1M Кабел За паметен Телефон Победи 8/9/10 PC

Маглива убавина Андроид Usb Endoscope Камера Змија Индустриски Usb Камера Ендоскопија 1M Кабел За паметен Телефон Победи 8/9/10

DEN 586.08

Износ
Во продавницата.


Не сите од Android телефон со OTG функција може да ја поддржуваат надворешната камера, системот мора да биде дозволено да се поврзете на надворешната камера.Забелешка : Некои Android Телефон не поддржува објектот ,pls пред цел внимателни .
Објектот специфики :
1. LED количина : 6pcs
9.и повеќето купувачот да ми кажете паметен телефон не работи. Боја : Црна/Gold/Црвена
2. Ги исполнуваат условите, исто така, може да се користат Или може да се купи wifi endoscope (одговара на сите smartphone )
Опис :
Ве молиме внимателно проверете го вашиот телефон пред да нарачате
Ве молиме Имајте во предвид : Само работи со Android 4. Поврзување на Андроид телефон или компјутер, може да земе слика на вашиот телефон или компјутер. Кабел Должина : 1m
3. Ги исполнуваат условите, исто така, може да се користат Или може да се купи wifi endoscope (одговара на сите smartphone )
Забелешка : Некои Android Телефон не поддржува објектот ,pls пред цел внимателни .2 систем за телефон, Не ја поддржува i OS систем; Поддршка на Андроид Телефон има OTG и UVC функција,
Како За Samsung Galaxy S5, S6,S6edge, S6edge плус, S7,S7edge; за Note4,Note5; за SONY Z2 L50 H; за SONY LT26i; за Nexus 5
(Вашиот паметен телефон мора да биде Вистинска, кои имаат лиценца и поддршка на надворешната камера )
Како да се детектира дали телефонот има OTG функција :
1. најдобар растојание е 3cm да 8cm ,ако во текот на овој ,тоа ќе биде не се јасни . Поддршка Андроид телефон има OTG и UVC функција, како што е Samsung Galaxy S4 S5 S6 итн.и повеќето купувачот да ми кажете паметен телефон не работи.0 + земе видео мерење и по CD
инсталација. Резолуција : 640 x 480
5. Фокусно растојание : 3cm -8cm.Ве молиме прочитајте го внимателно. Работи само со Android 4. 2 во 1 дизајн, може да бидат поврзани со телефонот или компјутерот со еден интерфејс. Убава и стилски изглед и лесно операција, и се врти lights on или off. Рамка Цена : 30fps
7. Погледнете агол : 67 степен
8. Телефон МОРА да поддржува OTG функција , и МОРА да го поддржуваат за да се поврзете надворешен камера.0 систем и погоре , doesn ' t support i OS систем . Јас мислам дека ако само сакате да го користите внимателно користење на мобилниот телефон на страна, ова е тест може да се користи модели, целосно компатибилни. Поддршка андроид телефон има OTG и UVC функција по инсталација "Camera Fi" АПЛИКАЦИЈА од Google store, како што се Samsung Galaxy S5 S6, Забелешка 4, Забелешка 5 LG G4 итн. Сензор Големина : 1/9 инчен
6. Леќа Дијаметар : 5. Топло Совети : 1. Видео формат : AVI
12.
Пакување Листа :
1 x Мини 2 во 1 Endoscope
1 x Мала Кука
1 x Магнет
1 x Страна Чуете
1 x Фиксно Поставен
1 x Упатство
.

За производот

Сензор Големина:
1M Кабел Злато, 1M Кабел Црна, 1M Кабел Црвена
Алармот Акција:
Локалните Алармот
Технологија:
Pinhole
Поддржани Оперативни Системи:
Не,Windows 7,Windows Vista,Windows 8,Windows XP
Бренд Име:
JCWHCAM
Потрошувачка На Енергија(W):
Поддршка Повеќето Андроид Телефон
Видео Формат На Компресија:
MJPEG
Висока Дефиниција:
480P(SD)
Напојување(V):
OTG
боја:
Црна,Црвена
Поддржани Мобилни Системи:
Андроид
Конективност:
USB
Тип:
Змија Индустриски Endoscope
Димензии (L x W x D)(mm):
1M
Специјални Функции:
Водоотпорен / Водоотпорна
Агол На Гледање (Степен):
70°
Минимална Осветлување(Лукс):
Н А
Мрежен Интерфејс:
Никој
Инсталација:
Вградени
IR Растојание(м):
Н А
Број На Модел На:
HD55
Сензор:
6 Led диоди
Леќа (mm):
5.5 мм
Стил:
Андроид змија endoscope

Слични предлози