.

.

Tectra NP-W126 NPW126 LCD USB Двојна Апарат за полнење за на Fujifilm FinePix HS30EXR HS33EXR HS50EXR X-А1 X-Е1 Х-Е2 Х-М1 X-Pro1 X-Т1

Tectra NP-W126 NPW126 LCD USB Двојна Апарат за полнење за на Fujifilm FinePix HS30EXR HS33EXR HS50EXR X-А1 X-Е1 Х-Е2 Х-М1 X-Pro1

DEN 551.00
DEN 618.72
-11 %

Износ
Во продавницата.


Tectra NP-W126 NPW126 LCD USB Полначот Dual
за Fujifilm Fine Pix HS30 EXR HS33 EXR HS50 EXR X-А1 X-Е1 Х-Е2 Х-М1 X-Pro1 X-Т1
Компатибилен со Камери Fujifilm :
Fine Pix HS30 EXR
Fine Pix HS33 EXR
Fine Pix HS35 EXR
Fine Pix HS50 EXR
Fine Pix X-A1
Fine Pix X-А3
Fine Pix X-E1
Fine Pix X-Е2
Fine Pix X-E2 S
Fine Pix X-М1
Fine Pix X-Pro1
Fine Pix X-Pro2
Fine Pix X-Т1
Fine Pix X-T2
Fine Pix X-T20
Пакет содржи : 1 x LCD USB Двојна Полнач 1 x Микро Полнење Кабел Имајте на ум : * Батеријата не се вклучени*
Полначот Карактеристики :
1.Дизајниран за Fuji NP-W126 Батеријата/Bateria/Baterie/akku.
2.Наполнете две батерии истовремено и независно.
3.Со LCD Екранот за да се прикаже секоја полнење на батеријата статус.
4.Со микро USB кабел за лесно полнење.
5.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.
6.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни.
7.Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.
Спецификација :
Влез : DC 5 V / 2 A
Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V/600m A(x2)
Материјал : ABS+PC
Dimmension : 115x75x28mm
Тежина : 88g(≈0.19 Ib)

За производот

Чашката Стандард:
5v usb
Тип:
USB
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NP-W126
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Батеријата Број:
2
Интелигентни Полнење:
Yes
екран:
Yes
Бренд Име:
Tectra
Употреба:
Камерата
Брзо полнење:
Yes

Слични предлози