.

.

FOTGA 43mm Кружни Дигитални Супер-Тенок MCUV Мулти-Обложени MC УВ Филтер Заштитник за 43

FOTGA 43mm Кружни Дигитални Супер-Тенок MCUV Мулти-Обложени MC УВ Филтер Заштитник за 43

DEN 212.00
DEN 282.72
-25 %

Износ
Во продавницата.


Висок квалитет FOTGA 43mm ултра тенок MC мулти-обложени УВ ултра-виолетова леќа заштитник филтер За Canon NIKON, Sony Камера
Со влијанието од УВ светлина. отворено фотографии изгледа нејасен. УВ филтри се погодни за двете црна и боја на филмови под светла сонце. која може да се користи за да се ограничи на УВ светлина и, исто така, како леќа заштитник.Филтер апсорбира ултра виолетови зраци за да се создаде поостри контрасти на слики, филмови или videotape. Оваа Fotga ултра-тенок MC УВ е со мулти-облоги што овозможува поголема светлина пренесува го оценувате споредба со соголени УВ филтри.
Функција :
PMC : Pro Мулти Обложени
Про дигиталниот мулти-обложени филтри во голема мера да се намали појавата на леќа светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.
БПО : Црна Almite Рамка Филтри функција црна мат. BRG : Црна Rimmed Стакло Овие филтри се опремени со црни rimmed стакло за да се намали брзината на светлината исклучување на раб. LPF : Низок профил рамка Ултра тенок филтер рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи се исто така дизајниран да се одржи леќа капа. KEF : Knurling работ на рамката Овие филтри се опремени со директно knurling работ за да не се лизга.Лесно приврзаност и отстранување. UVC : УВ заштитен случај Филтер случаи заштитени за понатамошно продолжување на животот на филтри.
Ултра тенок 0.5 mm стакло,3мм низок профил рамка
Погоден за сите леќа со 43mm пред нишката.
Вклучувајќи :
FOTGA 43mm ултра-тенок MC-УВ филтер x1

За производот

Калибар:
43mm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
FOTGA
Број На Модел На:
43mm
Тип:
УВ Филтер
Обликот:
Кружни
Кружни Големина:
43 mm
Филтер Ефекти:
UV
is_customized:
Yes

Слични предлози