.

.

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm УВ CPL FLD Поларизирана Филтер Поставени Леќа Хауба За Nikon D600 D3200 D3100 D3000 D7000 D5100 D80 18-55мм dslr фото Камера

ПОРАСТ(велика БРИТАНИЈА) 52mm УВ CPL FLD Поларизирана Филтер Поставени Леќа Хауба За Nikon D600 D3200 D3100 D3000 D7000 D5100

DEN 492.00
DEN 600.00
-18 %

Износ
Во продавницата.


почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,
ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,
се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство.
во истиот ,ако сакате да се добие долниот дел цена,,
ве молиме запомнете-мејл до мене ,јас ќе ви помогне
имајте пријатен ден!
ако сакате да добиете пониска цена, ве молиме e-mail на мене .почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,
УВ Заштитник филтер
го заштитува вашиот објектив од прашина, влага, гребнатини и отпечатоци од прсти
обезбедува дополнителна корист на корекција на Ултравиолетова(UV) светлина која може да се регистрирате на филмот и videotape како сина екипа и може да се далечни непознати детали
може да бидат оставени на објективот на сите времиња
CPL Кружни Polarizer филтер
ги отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло
се зголемува боја сатурација, создавање на длабок, богата scenics слики
додадете разлика од сино небо и вода снимки
Идеален за надворешна употреба фотографија, минимизира haze
филтер може да се ротира за да се утврди износот на рефлексија да биде отстранета
FL-D Флуоресцентни Исправување на филтер
коригира зелена екипа која се појавува кога снимање под општа намена флуоресцентно осветлување
драматично се зголемува боја сатурација на предмети под природна светлина
Одговара на Олимп,на Canon, Nikon, Pentax, Sony, и Други Дигитални SLRs !!
Овие Филтри се произведени од високо квалитетен цврст оптичко стакло.
Секој поединец филтер е топлина третираат, да се избегне било ретки движење или нарушување
Прстените се двојно-навој, така што може да магацинот филтри како што е потребно, и може дури да се стави вашиот објектив капа во текот на филтри
Пакет Содржина :
1x 52mm леќа капа
1x 52mm леќа хауба
1x 52mm CPL Филтер
1x 52mm УВ филтер леќа заштитник
1x 52mm FLD Филтер леќа
1 X Филтер Случај

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
52mm
Бренд Име:
KEFU
Тип:
сет на ув+cpl+fld

Слични предлози