.

.

WTIANYA TIANYA 40.5 37 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптички Филтер Леќа на камерата

WTIANYA TIANYA 40.5 37 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптички Филтер Леќа на

DEN 554.00
DEN 554.40
-0 %

Износ
Во продавницата.


WTIANYA TIANYA 40.5 37 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптички Филтер Леќа на камерата
Опис :
* Леќа Filter го подобрува боја и контраст.
* Отстранете отсјај од не-метални површини
* Кружен Polarizer Филтри обезбеди боја и контраст подобрување.
* Рефлектира светлина често се покажува како белузлав сјајот дека мие надвор боја на сликата.
* Камера CPL Филтер може да коригира проблемот производство длабоко, драстично сино небо.
* Камера Филтерот исто така ги отстранува отсјај од не-метални површини, како што се windows и вода.
* Боја сатурација во целина, а особено на отворено, може да биде значително подобрена.
* Polarizer Филтер може да се користи со двете авто фокус и прирачник се фокусира апарати и објективи
* Исто така може да се ограничи рефлексија од неметални површината на водата како и стакло windows
* Можете да ги ротирате филтерот и преглед на сила до несакани рефлексија е минимизиран
100% Сосема Нов
Количина : 1
Боја : Црна
Направени од оптичко стакло
Погоден за : мм Леќа на dslr фото / SLR / DC / DV
Пакет Се Вклучени :
1x XS-pro1 Тенок MC CPL
1 XOriginal Manufacuture пакет Продавница во вид на снимање:

За производот

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm, 46mm, 40.5 мм, 95mm, 37mm, 86mm
Пакет:
Yes
Тип:
Polarizer Филтер
Број На Модел На:
40.5 43 46 49 52 55 58 62 67 72 77 82 86 95mm XS-pro1 MC CPL
Бренд Име:
WTIANYA

Слични предлози