.

.

WTIANYA 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптичко стакло Филтер Леќа Заштитник TIANYA 95mm за canon nikon, sony камера

WTIANYA 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптичко стакло Филтер Леќа Заштитник TIANYA 95mm за canon nikon, sony камера

DEN 1458.24

Износ
Во продавницата.


WTIANYA TIANYA 95mm XS-pro1 Тенок MC CPL Кружни Поларизирана оптички Филтер Леќа на камерата
Опис :
* Леќа Filter го подобрува боја и контраст.
* Отстранете отсјај од не-метални површини
* Кружен Polarizer Филтри обезбеди боја и контраст подобрување.
* Рефлектира светлина често се покажува како белузлав сјајот дека мие надвор боја на сликата.
* Камера CPL Филтер може да коригира проблемот производство длабоко, драстично сино небо.
* Камера Филтерот исто така ги отстранува отсјај од не-метални површини, како што се windows и вода.
* Боја сатурација во целина, а особено на отворено, може да биде значително подобрена.
* Polarizer Филтер може да се користи со двете авто фокус и прирачник се фокусира апарати и објективи
* Исто така може да се ограничи рефлексија од неметални површината на водата како и стакло windows
* Можете да ги ротирате филтерот и преглед на сила до несакани рефлексија е минимизиран
100% Сосема Нов
Количина : 1
Боја : Црна
Направени од оптичко стакло
Погоден за : мм Леќа на dslr фото / SLR / DC / DV
Пакет Се Вклучени :
1x XS-pro1 Тенок MC CPL
1 XOriginal Manufacuture пакет Продавница во вид на снимање:

За производот

Калибар:
95mm
Пакет:
Yes
Тип:
Polarizer Филтер
Број На Модел На:
95mm XS-pro1 MC CPL
Бренд Име:
WTIANYA

Слични предлози