.

.

CAENBOO 49mm Леќа ND Филтер ND2 4 8 Леќа Заштитник Неутрален Густина 52mm ND16 ND32 Леќа Филтер Кеса За Canon Nikon Камера DSRL

CAENBOO 49mm Леќа ND Филтер ND2 4 8 Леќа Заштитник Неутрален Густина 52mm ND16 ND32 Леќа Филтер Кеса За Canon Nikon Камера DSRL

DEN 289.00
DEN 336.00
-14 %

Износ
Во продавницата.

Ако има нешто во ред, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, преку разговор на линија систем или e-mail во рок од 3 дена по пристигнувањето, подобро со слики да се покаже проблемот јасно.
Неутрален Густина Филтер(ND4)
ND4 - го намалува - интензитетот со две степен, -Пра - за portraiture на сличен легален начин и отворено сцени во силна сончева светлина
Го намалува количината на светлина постигнување на филм без да влијаат на бојата. Време на испорака : немојте да ни даде 1 или 2 Ниска Оценка на превозот, како што се испраќаат на објектот брзо, но странство превозот зависи од многу фактори. Ако сте незадоволни со нашите транспортни услуги, ние веднаш ќе се подобри и да го замени подобро превозникот, ве молиме да веруваат во нас. ND2 го намалува интензитетот со еден степен; ND4 намалува две, и ND8 три.
Им овозможува на пошироката apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето
-За Превозот- Превозот : Ние ќе брод од пакетот рок од 1-3 дена по расчисти исплата.
Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
Им овозможува на пошироката apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето
Неутрален Густина Филтер(ND8)
ND8 - го намалува - интензитет од три степен, -Пра - за portraiture на сличен легален начин и отворено сцени во силна сончева светлина
Го намалува количината на светлина постигнување на филм без да влијаат на бојата.и го Намалува количеството на светлина постигнување-филмот без да влијаат-боја
Се однесува бавно shutter speed под силна сончева светлина изложеност
Овозможува детален затвори-upmacro снимки на малите објекти, како што се insectscoins,монети, цвеќиња, итн. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и пост код се точни пред да купите. Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина. Направени од високо-квалитет Смола Погоден :
Сите Леќа Со Право На Големината на Пакет : 1 X ND Филтер Леќа Производ Детали
Неутрален Густина Филтер(ND2)
ND2 - го намалува - интензитет од еден степен, -Пра - за portraiture. Им овозможува на пошироката apertures, ефикасно намалување на длабочината на полето. Ако треба да се вратите, pls го направи тоа во рок од 7 дена по пристигнувањето, купувачот е одговорен за обезбедување на плаќање.
Се однесува бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
CAENBOO 49mm Леќа ND Филтер ND2 4 8 16 32 Леќа Заштитник Неутрален Густина 52mm ND16 ND32 Леќа Филтер Кеса За Canon Nikon Камерата Може да се Допаѓа
Функција Неутрален Густина Филтер(ND2 ND4 ND8)
Одлично за portraiture и отворено сцени во силна сончева светлина.

За производот

Калибар:
49mm, 52mm
Бренд Име:
CAENBOO
Број На Модел На:
52mm Леќа ND Филтер
Пакет:
Yes
Тип:
49mm ND Филтер Леќа Сет
Име:
52mm ND Филтер Леќа
функција 1:
Неутрален Густина Fader ND Филтер Леќа
Карактеристика 2:
неутрален густина филтер
функција 3:
Круг Леќа ND Филтер
карактеристика 4:
Густина Леќа ND Филтер
Карактеристика 5:
ND2 ND4 ND8 Филтер Леќа
Функција 6:
ND16 ND32 Филтер Поставени
feature1:
Камерата ND Филтер Леќа
feature2:
Камерата Заштитник Филтер Леќа

Слични предлози