.

.

6ni1 67 MM УВ филтер + CPL филтер + FLD филтер + Филтер Случај + Леќа Худ + Леќа Капа FLD или Може да@n 18-135mm 70-200mm Леќа

6ni1 67 MM УВ филтер + CPL филтер + FLD филтер + Филтер Случај + Леќа Худ + Леќа Капа FLD или Може да@n 18-135mm 70-200mm Леќа

DEN 551.00
DEN 599.04
-8 %

Износ
Во продавницата.


УВ Филтри
Со УВ филтер се користи за намалување на УВ зраци од внесување на објективот и впечатлива филмот. Модерната леќи често имаат УВ заштита се вградени во нив, како и дигитални сензори, сепак, УВ филтри најчесто се користи за да помогне да се заштитат површината на леќите од гребнатини, smudges, нечистотија и други опасности.
CPL Филтри
На polarizer е различен од повеќето филтри во тоа што е составена од две парчиња од стакло, монтирани независно внатре круг рамка, така што може да се ротира во однос на други. Како што е ротира, тоа повеќе прекини од сјајот и магла. Со SLR, всушност можете да се придржувате на оваа промена преку пронаоѓачот на изглед. Polarizers намалување на отсјај од вода, стакло, или било неметални површината. Можете исто така да користите polarizer на филтерот за да потемни сино небо.
FLD Филтри
На FLD филтер (флуоресцентни светлина корекција) обезбедува совршено решение за добивање пријатни тонови на кожата и точна боја додека снимањето без блиц под флуоресцентно осветлување. Овој филтер дава точно-на-животот боја препевот со отстранување на груби жолто-зелена фрлија вообичаено резултира од флуоресцентни светилки. Кога снимањето под дневна светлина, а флуоресцентни филтер драматично се зголемува боја сатурација на теми како што се sunrises и на зајдисонцето.
Леќи На Хауба
Погодност да се носат за надворешна фотографирањето
Цвет /Круна облик : Дизајнирани цвет / круна форма нека светлината да влезе во леќи на камерата правилно
Леќа Капа
Центар за Малку Кадар на Предната Капа
Карактеристики :
1.Нов и Висок квалитет
2.Оваа капа е погодна за 67mm леќи
3.Одговара на Сите Леќа со 67mm филтер нишка
4. Тоа им помага да се задржи dust,smudges и гребнатини од вашиот објектив
5.Направени од високо квалитетни пластични да се постигне светлина во тежина и во добра форма.
6.Уникатен ергономски snap-за дизајн го прави лесен за користење, дури и кога објектив худ е во прилог на леќа.
1x УВ филтер 1x CPL филтер
1x FLD филтер
1x Камера Капа
1x Леќа Худ 1x Филтер Случај (Здраво,Како Различни производни пакети,на платно внатрешноста на чантата е црвена или црна .Се надевам дека ви се допаѓа **)

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
67 MM
Тип:
УВ филтер + CPL филтер + FLD филтер + Филтер Случај

Слични предлози