.

.

Deerekin 52mm ТЕНОК Леќа Заштитник УВ Филтер за Nikon D5500 D3300 D3100 D3200 D5200 D5100 (AF-S 18-55мм Леќи)

Deerekin 52mm ТЕНОК Леќа Заштитник УВ Филтер за Nikon D5500 D3300 D3100 D3200 D5200 D5100 (AF-S 18-55мм Леќи)

DEN 189.60

Износ
Во продавницата.

Опис на производот На Deerekin 52mm УВ Заштитник на Филтер е општа употреба, јасно филтер кој помага да се апсорбираат ултравиолетова светлина и да се намали сина екипа на дневна светлина. Овој филтер е особено корисно при фотографирањето на високи надморски височини, или околу тела на вода. Нема дополнителни колорит или контраст е предвидено, овозможувајќи ви да го спарите овој филтер со другите. УВ филтер е исто така корисно како општи заштитни на филтерот за да се остави на леќи на сите времиња. Филтри помогне да се намали прашина и влага од постигнување на вашата објектив елемент и да се обезбеди дополнителна заштита во случај на капки или ситуации каде гребење може да се случи. Карактеристики на производот им Помага да се Апсорбираат Ултравиолетова Светлина се Намалува Сина Екипа на дневна светлина Општи Заштитни Филтер Висок Квалитет на Оптичко Стакло Црни Алуминиумски Филтер Прстен 5-годишна Гаранција Детали за Производот Филтер Тип : УВ Филтер Фактор : 1 (0 Стоп) Форма : Круг Кружни Големина : 52 mm Пред Додаток Тема / Бајонет : 52 мм Филтер Материјал : Стакло Премази : Никој
Производ Слики

За производот

Калибар:
52mm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
DEEREKIN
Број На Модел На:
DK-УВ-52MM
Тип:
УВ Филтер

Слични предлози