.

.

52mm 55мм 58mm 67mm 72mm Поларизирана CPL+UV+FLD КАМЕРА ФИЛТЕР за Полнење Торба за Nikon D3200 D5000 D5100 D7000 D40 D60 со 18-55мм Леќа

52mm 55мм 58mm 67mm 72mm Поларизирана CPL+UV+FLD КАМЕРА ФИЛТЕР за Полнење Торба за Nikon D3200 D5000 D5100 D7000 D40 D60 со 18-55мм

DEN 403.00
DEN 575.52
-30 %

Износ
Во продавницата.

Дава природна светлина бои кога под лоши услови. Купувачот МОРА да ги плати во рок од 5 дена. Ако имате проблеми со правење на вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас или aliexpress. Се врати превозот надомест бидат одговорни од купувачот. Ги намалува ghosting ефект од рефлектира светлина.
Превозот Ние сме среќни да се прифати наредби од Европа, Северна Америка, Australasia, и други земји, одредени земја ограничувања може да се применат. Во повеќето случаи на превозот, нема никој должност по кредити. Ние нудиме испорака се комбинираат за да се купувачот кого нареди повеќе од една предмети еднаш време од истиот сајт, за да спаси дел од поштарина. Ние секогаш обидете се најдобри за Законски да се Минимизира вашиот увозни давачки (или GST или V. Меѓутоа, ако било дополнителни трошоци генерирани за царинење мора да биде на товар на купувачот.
Гаранција 12 месеци Производство е Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети оштетени или злоупотребува по приемот) Неисправни предмети Мора да БИДАТ пријавени и се вратија во нас, во рамките на гарантниот период (и оригиналниот пакет).
52mm 55мм 58mm 67mm 72mm Поларизирана CPL+UV+FLD КАМЕРА ФИЛТЕР за Полнење Торба за Nikon D3200 D5000 D5100 D7000 D40 D60 со 18-55мм Леќа
Забелешка : ве молиме потврдете го вашиот објектив модел!
УВ CPL FLD Сет
УВ филтри штити вашиот објектив од гребнатини, ги отстранува отпечатоци од прсти и апсорбира ултра виолетови зраци, давајќи поостри контраст на вашиот видео и дигитални слики.
Гаранција Услуга На Клиентите
Ние одржување на високи стандарди на excellenceand се бори за 100% задоволството на клиентите.Во меѓувреме ве Молиме да ни кажете што дефектот е,да се елиминира несоодветното користење.com за помош. А Т или други Даноци).
Пакет Се Вклучени :
1 x CPL+UV+FLD Филтер за Полнење
Плаќање Прифатат Плаќање : Paypal, Moneybookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички.Повратни информации е многу важна за нас. Пратката ќе бидат испратени до вас од страна на Регистрирани Воздухопловната дека обично трае 12 или 25 работни дена (викенд не е вклучена) да ја испорача на вашите раце. Ние не ќе биде одговорен за објектот загуба поради погрешно или undeliverable адреса.
FLD филтри овозможува камерата користите под флуоресцентно осветлување. Ја подобрува јасност на далечни објекти. Зеленило е побогат и небото bluer.
CPL филтри ги отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло се Зголемува боја и контраст со redcing одблесоци од не-метални површини со сечење низ магла.

За производот

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
52mm 55мм 58mm 67mm 72mm 77mm
Бренд Име:
ikacha
Тип:
Поларизирана CPL+UV+FLD Филтер
Модел:
52mm 55мм 58mm 67mm 72mm 77mm
Модел 1:
Поларизирана CPL+UV+FLD Филтер
се применуваат:
За Canon За Nikon За Sony

Слични предлози