.

.

FOTGA 40.5 mm Променлива Fader ND Филтер Леќа ND2 да ND400 ND100 ND32 ND16 ND8 ND4 Неутрален Густина

FOTGA 40.5 mm Променлива Fader ND Филтер Леќа ND2 да ND400 ND100 ND32 ND16 ND8 ND4 Неутрален Густина

DEN 689.28

Износ
Во продавницата.


FOTGA 40.5 мм Тенок Fader ND (W) Филтер Променлива Прилагодлива Неутрален Густина Од ND2 ND8 ND16 ND32 да ND400
Вовед :
100% Сосема НОВ!! Висок Квалитет!!!
Неутрален Густина (НД) филтри може да се намали интензитетот на светлина, без appreciably менува својата боја. Класичен ND филтри имаат различни f-стоп за намалување на броеви и transmittance така генерирани можат да се применат за различни снимање услови, како што се portraiture, вода паѓа, фонтана итн.
Fotga ND fader филтер е компактен сите-во-едно променлива неутрален густина fader филтер кој се прилагодува на количеството на светлина на дрога со само пресврт на вашиот зглоб. Индексот марки на филтерот за да знаете точно износот на намалувањето на прв поглед. Ви дава јасни и прецизни снимки во која густината ќе се користат. Тоа е можност да се прилагоди неутрален густина слободно од ND2 да ND400. Тоа ви нуди слобода на креирање различни неутрален густина слободно.
Карактеристики :
1.На fader ND филтер е променлива неутрален густина филтер. Со ротирачки прстен, тој нуди 2 до 8 запира додаде густина. Еден сакаат алатка за да се произведе бавно shutter ефекти или голема бленда со резултат од beautifyl скршени под силна светлина.
2. Ултра Тенок профил дизајн. Дебелината е само 7.3 mm.
3. Индексот марки на филтерот за да знаете точно запира на НД на прв поглед.
4.Нема потреба да се носат еден куп на Филтри за снимање. САМО еден филтер со иста способност со ND2, ND4, ND8, ND16, ND32..и ND400.
5. Поголеми пред нишката големина може да се намали темен агол.
Спецификација :
Тип : FOTGA Fader ND Fliter
Ротирачки : Да
Неутрален Густина Одделение : 2 - 400
Назад тема големина (да леќа) : 40.5 mm
Пред нишката големина ( на дополнителни филтри) : 43 mm
Пакетот вклучува :
Fotga 43mm fader ND филтер x 1

За производот

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
НД 40.5 mm
Бренд Име:
FOTGA
Тип:
ND

Слични предлози