.

.

ПОРАСТ (велика БРИТАНИЈА) 62mm Ултра-Виолетова УВ филтер+Кружни поларизирана CPL C-PL 62 мм леќа филтер за Canon Nikon, Sony леќи на Камерата

ПОРАСТ (велика БРИТАНИЈА) 62mm Ултра-Виолетова УВ филтер+Кружни поларизирана CPL C-PL 62 мм леќа филтер за Canon Nikon, Sony

DEN 1535.00
DEN 1872.00
-18 %

Износ
Во продавницата.

Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Овој ефект е често се користи за да се зголеми контраст и сатурација во сино небо и бели облаци.
Зошто да се користи на заштита УВ филтри :
1.
· Купувачите треба да се плати за враќање на трошоци и ние ќе ви ги плати трошоците за reshipping.
почитувани купувачот пријател, кога имате било какви прашања пред да плаќаат или откако ќе се плати ,
ве молиме контактирајте ме слободно време, јас ќе се обидам моето најдобро да се реши тоа за вас ,
се надевам дека мојата продавница услуга ќе ви донесе добар шопинг искуство. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака
време на продажба
· Сите наши производи се проверува и пакувани во добра состојба.) Тоа може да се остави на леќи за речиси сите снимки : УВ филтри често се користи главно за заштита на леќите на ист начин како и јасно филтри. По исплата е расчисти, оваа точка ќе се испраќаат преку Стандард Воздух Mail (Хонг Конг Пост) во рок од 48 часа, но се исклучат време на викендите и други правни празници. Сите не-плати понудувачи ќе се информираат и да добијат неплатени предупредување од e-Bay.
· Аукција Реден Број, вашиот Полно Име и Превозот Адреса МОРА да бидат вклучени во Зачувам плаќање.Ако леќата е намален, на филтерот може да страдаат од гребење и кршење наместо пред објектив елемент.почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,
CPL Филтер
Боја и контраст подобрување :
Светлосните зраци кои се гледа од било која површина може да стане polarised така polarising филтри се користат за да одберете која светлосни зраци внесете ја вашата леќи на камерата. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само. Тие, исто така, им овозможи на бои за да стане повеќе заситени и се појави појасна со подобар контраст. Па ние ви препорачуваме да изберете PL-ЦИРА филтер освен ако не сте прирачник фокус камерата која нема зрак splitter. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Филтерот може да се чистат често без оштетување на леќа површина или облоги; филтер рбет со чистење е многу помалку скапи да се замени од леќа.
УВ Филтер
УВ филтри се користат за да се намали haziness создадена од страна на ултравиолетова светлина, која фотографски филм и сензори се чувствителни, но не на човечкото око.

За производот

Број На Модел На:
62mm
Бренд Име:
KEFU
Пакет:
No
Тип:
сет на ув + cpl + fld

Слични предлози