.

.

KnightX 52mm 58 67 77mm MM УВ CPL FLD инфраред Филтер за Полнење Кружни поларизирана Филтер за Nikon Канон D3300 D5200 D6 dslr фото Камера

KnightX 52mm 58 67 77mm MM УВ CPL FLD инфраред Филтер за Полнење Кружни поларизирана Филтер за Nikon Канон D3300 D5200 D6 dslr

DEN 90.00
DEN 120.00
-25 %

Износ
Во продавницата.

Пакетот вклучува : 1x Filter (Запечатени ќеси ) HD MCUV Knight X HD-MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано 18 мулти-обложени леќи
Нано Технологија Анти Нула заштита филм
Водоотпорен & Анти отпечаток заштита филм
Многу Транспарентна заштита на филмот
Анти УВ заштита филм
кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија.
Намалена внатрешна рефлексија значи појасна слика со поголема разлика. Овој Професионален MCUV филтер е потребата за дигитални фото апарати. Материјал : Оптичко Стакло
Црвено F rame УВ F ilter Подобри контраст на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина. Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance. Материјал : Оптичко Стакло
УВ Филтер за Подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина. Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance. Материјал : Оптичко Стакло
MCUV Филтер MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано, мулти-слој, леќа вработува висок квалитет на оптичко стакло, кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија.
Намалена внатрешна рефлексија значи појасна слика со поголема разлика. Овој Професионален MCUV филтер е потребата за дигитални фото апарати. Материјал : Оптичко Стакло
FLD Филтрирање ги Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина се Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под дневна светлина, Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. Материјал : O ptical Р esin
CPL Филтрирање ги Отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло се Зголемува боја и контраст со намалување на одблесоци од не-метални површини со сечење Подобрува јасност на далечни објекти Зеленило е побогат, небо bluer Материјал : Оптичко Стакло

За производот

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Бренд Име:
KnightX
Тип:
Polarizer Филтер
Број На Модел На:
49mm-77mm
Пакет:
Yes

Слични предлози