.

.

CAENBOO Неутрален Густина НД 2 4 8 Филтер Леќа Кружни Заштитна 37/40.5/43/46/49/52/55/58/62/67/72/77/82mm за Canon Nikon, Sony

CAENBOO Неутрален Густина НД 2 4 8 Филтер Леќа Кружни Заштитна 37/40.5/43/46/49/52/55/58/62/67/72/77/82mm за Canon Nikon, Sony

DEN 132.00
DEN 154.08
-14 %

Износ
Во продавницата.


Карактеристики :
Неутрален Густина филтри има неколку користи и нудат можност за постигнување на друг начин невозможно резултати. НД филтри се појави сива и намалување на количината на светлина што постигнување на филмот. НД филтри, исто така не имаат ефект на боја за рамнотежа.
Овозможува спората брзина на блендата се користи, особено со голема брзина филмови, дозволувајќи им на филмот да се снима движење во теми како што се водопади, облаците, или автомобили.
Намалување на длабочината на полето преку овозможување на поширок apertures да се користи, пак, помага да се одделните предмети од нивното потекло.
Намалување на ефективната на високо-брзински фолија и оставете ја да се користи на отворено во светли ситуации.
Да им овозможи на слика и видео камери (кои имаат фиксни брзини на блендата) да филмски теми како што се снег, песок или други светли сцени што може да предизвика преголема екпозиција.
Answer : ___________________________ Note : Сите Филтер Направени Во Кина. Со Пластични мало поле. Пакетот Може Да Биде Различен .Но Производот Е Иста.

За производот

Калибар:
43mm, 37mm, 40 5mm, 46mm, 49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm
Пакет:
Yes
Бренд Име:
CAENBOO
Број На Модел На:
НД 2 4 8 Филтер
Тип:
Неутрален Густина ND Филтер
feature1:
ND2 филтер леќа
feature2:
НД 4 Филтер Леќа
Feature3:
НД 8 Филтер Леќа
Feature4:
52mm ND Филтер Леќа
feature5:
55мм ND Филтер Леќа
feature6:
58mm ND Филтер Леќа
feature7:
62mm ND Филтер Леќа
feature8:
67mm ND Филтер Леќа
feature9:
72mm ND Филтер Леќа
Feature10:
77mm ND Филтер Леќа

Слични предлози