.

.

58MM Макро Блиску До Set + UV CPL FLD/ НД 2 4 8 Филтер за Полнење за Canon 18-55мм Леќа

58MM Макро Блиску До Set + UV CPL FLD/ НД 2 4 8 Филтер за Полнење за Canon 18-55мм Леќа

DEN 1446.00
DEN 1721.28
-16 %

Износ
Во продавницата.


· Индикатор за чистење на масло и нечистотија од наочари, i Phone/i Pad и други допир на екранот, бинокуларна леќи, дигитални SLR и други камерата леќи, GPS уреди, и други деликатни оптика.
· Посебни карактеристики видов заб шема рабови.
Пакет се вклучени : 1 x 58 MM Макро Блиску До Леќи за Полнење +1+2+4+10 со филтер кеса · 1 x 58mm CPL УВ FLD филтер за полнење со филтер кеса · 1 x 58mm НД 2 4 8 филтер за полнење филтер кеса · 1 x 58mm цвет леќа худ · 1 x Леќа Капа Носителот String Чувар · 1 x Ткаенина за Чистење, Боја Црна.почитувани, ве молиме имајте во предвид somethings, доколку купите повеќе $7, ние ќе ви обезбедиме патеката број , проверете ги вашите логистичка информации,
58mm Макро Блиску До Леќи филтер за Полнење +1+2+4+10
ПОДЕМОТ велика БРИТАНИЈА Close-Up Макро Леќи се постави на четири објективи се користи за да се постигне макро-како фотографија спарен со речиси секоја леќа.
Филтри послужи како голема и евтина леќа заштитник. Ги намалува ghosting ефект од рефлектира светлина.
Новите Премиум Ткаенина За Чистење
· Количина : 1
· Ултра нежен! Исклучително фини микрофибер листови нула гребнатини, ленти или знаци. Multicoated леќа за максимална транспарентност. Не тетеравење или крст-провира. Бројот означува дел од кои светлина се намалува; на пример, ND2 намалувања на светлината влегува леќа со 1/2, ND4 од 1/4, и ND8 од 1/8.
· Карактеристики на задниот дел за прстенот за да им овозможи на корисникот за да го ротирате худ во која било насока и се фати на точниот износ на засенчување саканиот. Безбедна за сите леќи. Вклучува рака заштитна складирање торбичка. Подобро да нула или пауза УВ филтер од скапа леќа. Ја подобрува јасност на далечни објекти.
НД филтри доаѓаат во различни нивоа, како што се ND2, ND4, ND8, и многу други variances.
58 MM Неутрален Густина Филтер Леќа Комплет ND2 ND4 ND8 филтер за полнење
Неутрален Густина, или ND, филтри се мора да се има за долго изложување снимки.
УВ филтри штити вашиот објектив од гребнатини, ги отстранува отпечатоци од прсти и апсорбира ултра виолетови зраци, давајќи поостри контраст на вашиот видео и дигитални слики.
Нови Професионални Универзална 58mm на Камерата Леќи на Хаубата. Совршен за стандардот или зум објективи.
CPL филтри ги отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло се Зголемува боја и контраст со redcing одблесоци од не-метални површини со сечење низ магла.
Плаќање
· Ние го прифаќаме Зачувам САМО, ве молиме испратете го вашето плаќање на нашиот Зачувам сметка :
· Зачувам ви овозможува да плаќаат со кредитни картички, дебитни картички, s и Зачувам сметка салда.

За производот

Тип:
УВ Филтер
Пакет:
Yes
Бренд Име:
KEFU

Слични предлози