.

.

KnightX Целосна Жолта боја филтер за sony nikon канон sony a6000 кружни дипломирал фото eos леќа 70d eos 49 52 55 58 67 77

KnightX Целосна Жолта боја филтер за sony nikon канон sony a6000 кружни дипломирал фото eos леќа 70d eos 49 52 55 58 67 77

DEN 147.00
DEN 210.24
-30 %

Износ
Во продавницата.


Пакетот вклучува : 1x Filter
Целосна Филтер Овозможува спората брзина на блендата се користи, особено со голема брзина филмови, дозволувајќи им на филмот да се снима движење во теми како што се водопади, облаците, или возила; Намалување на длабочината на полето преку овозможување на поширок apertures да се користи, пак, помага да се одделните предмети од нивната позадина Материјал : Оптички Смола
Град Филтер За дизајн на постепено намалување во близина на центарот на филтерот овозможувајќи акцент на foregrounds или потекло. Боја на леќата постепено згаснува надвор, па границата меѓу обоени и транспарентен делови на леќата не ќе стане очигледна, дури и со објективот отворот престана надолу. Филтерот е поставена на ротирачка рамка, па ќе бидете во можност да ја ротирате боење на кој било дел од вашиот имиџ. Давајќи им на вашите пејзаж и текстура на кожата повеќе шарени допир. Материјал : Оптички Смола

За производот

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Бренд Име:
KnightX
Број На Модел На:
49-77mm
Пакет:
Yes
Тип:
филтер во боја

Слични предлози