.

.

37mm Неутрален Густина 16 (ND16) Леќа Филтер Одговараат за SLR камера / дигитална камера / видео камера DV

37mm Неутрален Густина 16 (ND16) Леќа Филтер Одговараат за SLR камера / дигитална камера / видео камера DV

DEN 401.00
DEN 549.60
-27 %

Износ
Во продавницата.


37mm Неутрален Густина 16 (ND16) Леќа Филтер Одговараат за SLR камера / дигитална камера / видео камера DV
Карактеристики
·Контрола на светлина и боја директно на вашиот необработени слики во времето на снимање.
·Чувајте квалитетот на вашите слики без прекумерен пост продукција работа.
·Креирање на специфични ефекти заштеда на време на вашиот компјутер.
·Исто филтер за сите ваши објективи-со само замена на адаптерот прстен.
·Боја филтри се еден од најмалку скап и најефикасните начини да драматично подобрување на вашиот снимки.
·Материјал За Градење : Оптички
ND2 : да се намали за еден степен на пренос на бленда, просек transmittance на 50%
ND4 : намалување две опрема на бленда, просек transmittance од 25%
ND8 : намалување на три опрема на бленда, просек transmittance на 12.5%
ND16 : намалување на три опрема на бленда, просек transmittance на 6.25%
Приближната f-стоп за намалување на :
Филтер ND4 : -2 отворот.
Филтер ND8 : -3 отворот.
Филтер ND16 : -4 отворот.
Филтер ND 32 : -5 отворот.
Погоден за :
Одговара SLR камера / дигитална камера / видео камера DV со 37mm дијаметар леќа,ве молиме проверете ја вашата големина на леќа пред да ја купите.
Пакетот Вклучува :
1x ND филтер 37mm

За производот

Пакет:
Yes
Бренд Име:
Pixco
Број На Модел На:
37mm Неутрален Густина 16 (ND16) Филтер Леќа
Тип:
ND16

Слични предлози