.

.

Врвен Квалитет на Smart Серија Чиста синусен облик Инверторот 4000W 24V DC 48V на AC 110V 220V Пренапони Моќ 8000W Моќ Инвертер

Врвен Квалитет на Smart Серија Чиста синусен облик Инверторот 4000W 24V DC 48V на AC 110V 220V Пренапони Моќ 8000W Моќ Инвертер

DEN 26038.00
DEN 28931.04
-10 %

Износ
Во продавницата.


Smart Серија чиста синусен облик инверторот овозможува точно реплика на НАИЗМЕНИЧНА струја, што овозможува безбеден и удобен конекција за сигурен пристап до чиста мешање-бесплатна енергија, тоа е идеален за водење на било оптоварување во рамките на нивните wattage опсег.
Функција :
Чиста синусен облик инверторот за индуктивен товари.
Текст & output целосно е olated,за да се обезбеди систем за безбеден и сигурен.
Висока Почетна пренапони тековната го издржат способност.
Мазна, мека start-up на апаратот.
Вентилаторот за ладење работи автоматски кога инверторот стане премногу топло. Спецификација на производот : Номинална Моќност : 4000 W Пренапони моќ : 8000 W Влезен Напон:DC24 V/48 V Излезен Напон : 110 V/220 V Фрекфенција : 50 Hz /60 Hz Меки почеток : Да

За производот

боја:
DC24V 4000W, DC48V 4000W
Излез Тип На:
Еден
Тип:
DC/AC Инвертори
Број На Модел На:
SKU7092
Тежина:
10.0kg
Големина:
46.5*21.6*15.6cm
Фрекфенција:
50/60Hz
Излезна Моќност:
4000W
Влезен Напон:
DC24V/48V
Излезниот Напон:
AC110V/220V

Слични предлози