.

.

5pcs Термички сензор модул сензор на температура на модул Thermistor Сензор за arduino нов Бесплатен превозот

5pcs Термички сензор модул сензор на температура на модул Thermistor Сензор за arduino нов Бесплатен превозот

DEN 157.44

Износ
Во продавницата.


Други електронски компоненти директориум
Електронска компонента
Интегрирано коло
Диоди
Отпорник
Транзисторски
Capacitor
Други електроника
Употреба : Температура откривање, контрола на температурата сензори , собна температура откривање Модул Карактеристики : 1, користење на NTC thermistor сензор , добра чувствителност 2 , comparator излезниот сигнал е чист, добро бранови , способноста за возење , повеќе од 15m A. 3 , се прилагоди на температурата дистрибуција позиција откривање на прагот 4 , работниот напон 3.3 V-5 V 5, излезен формат : дигитален префрлување излези ( 0 и 1 ) 6 , фиксен гром дупки за лесна инсталација 7 , мал PCB одбор големина : 3.2 cm x 1.4 cm 8 , користејќи широк напон LM393 comparator Модул за употреба 1 , термички отпор на модулот е многу чувствителен на собна температура , обично за откривање на температурата на околната средина ; 2 , преку potentiometer на вредноста, можете да ја промените на температурата праг на детекција ( односно, контрола на температура ) , како што треба да се контрола на температурата е 50 степени , предметот во соодветниот температурата на својата зелена светлина , ДАЛИ висока излезна кога рамна , прилагодете ја температурата под оваа вредност, на излез е висока , зелено светло да не грее ; 3, НАПРАВИ излез може да биде директно поврзан со микро-контролор преку микро-контролор за откривање на високи и ниски , со откривање на температурни промени во животната средина ; 4, ДАЛИ излезот на реле модул може директно да се вози на продавница , која може да биде составен од термостат за контрола на температура од работа во врска со опремата, исто така може да биде поврзана на вентилаторот за ладење , итн. ; 5, температурата откривање спектар на модули 20 до 80 ° C ; 6 , модулот може да се замени со линија на температурни сензори користи за контрола на температурата на водата , водата и слично.

За производот

Состојба:
Нови
Бренд Име:
vanxy
Тип:
Други
Примена:
Други
Тип На Единица:
многу (5 парчиња/многу)
Тежина На Пакет:
0.013kg (0.03lb.)
Пакет Големина:
5cm x 5cm x 1cm (1.97in x 1.97in x 0.39in)

Слични предлози