.

.

1PCS DHT22 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, AM2302 Модул+PCB со Кабел За arduino

1PCS DHT22 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, AM2302 Модул+PCB со Кабел За arduino

DEN 132.00

Износ
Во продавницата.


1358
843 Ние сме електронски модул производителот, добредојдовте на големо! парче парче 0.6 УСД / парче 0.6 УСД / парче парче 0.6 УСД / парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче DHT22 Дигитален Сензор за Температура и Влажност, AM2302 Модул за Arduino
Опис : 1. Големина : ненамерно самоповредување, додека 28.2 mm (должина) * 13.1 mm (ширина) * 10 mm (висок) 2. Тежина : 6 g 3. Работен напон : 3 V - 5.5 V 4. На сензорот модели : лабава AM2302 температура и влажност, сензор 5. Сигнал на излез форма : дигитален сигнал 6. Температурата мерен опсег : - 40°c до 80°c 7. Мерење на точност : 0.5°c 8. На влажност мерен опсег : 0-100% RH 9. Мерење на точност : 2% RH 10. Резолуција : 16 11. Со фиксни завртка дупки, лесен за инсталација и фиксација. Дијаметар од 2,6 mm
Модул интерфејс опис :
"+" : позитивен "-" : моќта на анодна "Out" : на микроконтролерски IO порта

За производот

Напон:
3 V - 5.5 V
Број На Модел На:
dht22
Температурата На Работа:
-40-+85
Бренд Име:
WAVGAT
Моќ Дисипација:
.
Состојба:
Нови
Примена:
експериментални модули
Тип:
електронски модул

Слични предлози