.

.

мини компјутер десктоп компјутер канцеларијата мини компјутер Celeron J1850 J1900 N2930 N2840 N2940 ПРОЦЕСОРОТ htpc тв кутија игри pc тенок клиент

мини компјутер десктоп компјутер канцеларијата мини компјутер Celeron J1850 J1900 N2930 N2840 N2940 ПРОЦЕСОРОТ htpc тв кутија

DEN 6720.00

Износ
Во продавницата.

5 V Ram меморија. Ако не сте familar да инсталира систем за pc, pls купување на компјутер со Меморија и Harddisk, ние ќе се инсталира системот слободно пред породувањето.5 инчи големина, само како HDD големина користење на традиционалните масти компјутери. Забава : поддршка blu ray 1080 P Како тоа функционира? 1. THX
Intel Celeron J1800 J1900 N2830 N2930 N2840 N2940 I3 4010 Y I5 4210 Y мини компјутер,таблет,лаптоп,мини компјутер windows,мини компјутер со windows 10
Она што може да оваа мини компјутер да направам? 1. ние ќе случаен пратки,исто така, може да остави цел порака која процесорот дека у сакате.
Опис На Производот :
Забелешка : Овој линк за dual-Core Мини Fanless PC i7-7500u процесор, barebone значи дека нема ram меморија нема чување на матичната плоча, ако треба други конфигурација, ве молиме контактирајте не директно. Работи како HTPC, користејќи HDMI кабел за поврзување со HDTV, поддршка далечински воздух глувчето и тастатурата контролер. Повеќето од оние мали големина мини компјутер може да се монтира на задната страна на мониторот, и трае речиси и да нема место на вашата работна маса, направете ја вашата маса повеќе јасни и паметни. изберете НЕМА RAM меморија SSD WIFI, ќе не со WIFI. Работи како нормален мини десктоп компјутер, само треба поврзување на монитор, тастатура и глувчето за да се направи целосна компјутерски систем;
2. Канцелариска работа : Office, skype, yahoo, outlook и сите други канцеларија барање за поддршка и работи совршен; 2. Канцелариска работа : Office, skype, yahoo, outlook и сите други канцеларија барање за поддршка и работи совршен; 2. Дизајн работа : Photoshop, Core IDRAW, Dreamweaver, IIIustrator, Флеш, in design и други 3. Работи како HTPC, користејќи HDMI кабел за поврзување со HDTV, поддршка далечински воздух глувчето и тастатурата контролер. Вести : Dual core ПРОЦЕСОР : N2840,N2815,N2810 J1850 Quad core ПРОЦЕСОР : J1900 N2940,N2930. Забава : поддршка blu ray 1080 P Како тоа функционира? 1.
Главните предности : Мали димензии : сите мини компјутери помала од А4, некои од нив само 3. Ви благодариме .
Intel Celeron J1800 Спецификација :
Intel Celeron J1900 Спецификација :
Intel Celeron N2840 Спецификација :
Intel N3510 Спецификација :
Она што може да оваа мини компјутер да направам? 1. Универзална перформанси : мини компјутери compatiable со речиси сите популарни оперативни системи како Windows, Linux. Не DDR3 поддршка 1. ЗАБЕЛЕШКА : Ако изберете ram меморија ssd wifi, ние ќе се инсталира меморија ,ssd и 1* WIFI за вас. Издржливост : сите оние fanless мини компјутери се високо intergrated, fanless дизајн го прави работи молчи и нема потреба дополнително одржување како нормални масти comptuters.

За производот

Бренд Име:
ZUCZUG
Пакет:
Yes
Тип:
Вградливи
Производи Статус:
Акции
ПРОЦЕСОРОТ:
Celeron J1800 J1900 N2830 N2930 N2840 N2940
RAM меморија:
Поддршка DDR3L-1333 MHz 2G/4G/8G лаптоп меморија
Складирање:
Поддршка 1 mSATA SSD 8G/16G/32G/64G/128G+1 2.5 SATA HDD
Bios-от:
AMI bios-от, ACPI поддржани
USB порта:
4*USB 2.0+1*USB 3.0
HD Излез:
1 HDMI, 1 VGA, поддршка Blu ray 1080p резолуција
Lan Порта:
1 Gigabit RJ45 портата брзина до 1Gbps
I/O:
4*USB3.0 пристаништа, 2*USB2.0 пристаништа 1* DC IN1*мини-PCIE порт 1* HDMI порта,
OS:
win7,8,10 XP,Linux
сертификација:
CE,FCC,RoHS

Слични предлози