.

.

Овој Месец Календар Излет Позадини Ѕид Налепница Decals DIY Отстранлив Винил за Студија за Статистика Спалната соба Дневна Соба 65x105cm

Овој Месец Календар Излет Позадини Ѕид Налепница Decals DIY Отстранлив Винил за Студија за Статистика Спалната соба Дневна Соба

DEN 842.00
DEN 936.00
-10 %

Износ
Во продавницата.

Ние нудиме различен дизајн и различни боја одлуки, само се чувствуваат слободни да не контактирате! Капка Превозот На Располагање!!!^_^ Описи : 1. Издржливи, перат и изрибан (мека четка). 2. Лесен за употреба и чисти, симпатична и модерен дизајн. 3. Брзо и едноставно да го инсталирате или отстраните, но не се обновливи. 4. Погодна за секој чист мазна ѕид, плочки, windows, метал, плакар, итн. 5. Овој Месец chalkboard, може да се користи како календар, планер, листата на кодови, тоа може да биде добар потсетник во вашиот живот! 6. Можете да пишувате со пенкало ние се нудат, тоа е во ред за да ги избрише тоа се исклучува кога треба да се ажурира на зборови, толку згоден и еко-пријателски. Спецификации : Боја : Црна Пакување : еден oppbag Хартија Тежина : Околу. 140g Пакет Тежина : Околу. 332g Производ Големина : Прибл.65*105 CM Материјал : Не-toxi,еколошко ПВЦ, винил Издржливост : кој Трае до 6 години кога се применуваат во затворен простор Пакетот Вклучува : 1 x Овој Месец Chalkboard 1 x Пенкало (Подарок) Вовед да се користат : 1. Чистење на површината што планирате да се применуваат на етикетата, бидете сигурни дека тоа е целосно сува и мазна. 2. Излупете исклучување на налепницата од подлога од хартија. 3. Залепете ја налепницата како сакаш. 4. Ги налепница нежно од центарот на рабовите за да се елиминираат меурчиња.
Answer : ___________________________ NOTE :
Бидејќи големината е прирачник мери, не може да биде 1~2cm грешка, се надевам дека за вашиот вид разбирање!

За производот

Шема:
Авион Ѕид Налепница
Стил:
Креативните
Класификација:
За Ѕид,Мебел Налепници
Сценарија:
Ѕид
Тема:
Шема
Спецификација:
Single-piece Package
Број На Модел На:
YMAH686
Материјал:
ПВЦ
дизајн:
Месечен план chalkboard табла mural птица
боја:
Црна
Големина:
65*105CM
квалитет:
Водоотпорен сончање не-токсични еко-пријателски mural
Стил:
Креативни модерна класика

Слични предлози