.

.

ZJS-Автоматско Нерѓосувачки Челик Капсула Пребројување на Машина за капсула 110V/60Hz 220/50 hz

ZJS-Автоматско Нерѓосувачки Челик Капсула Пребројување на Машина за капсула 110V/60Hz 220/50 hz

DEN 349872.00

Износ
Во продавницата.


ZJS-Автоматско Нерѓосувачки Челик Капсула Пребројување на Машина за капсула 110 V/60 Hz 220/50 hz Совети
Ве молиме забелешка која напон што го сакате ( 110 V/60 HZ или 220 V/50 HZ ) и кој капсули големина што ви треба.
Инаку, ние ќе ви испратиме машина со општите напон во вашата земја. Вовед
Оваа машина е интелигентен автоматски капсула пребројување на гласовите и пополнување на машина, која е широко се применува за капсула пребројување на гласовите за мал обем на производство во болница, мала фармацевтска фабрика итн.
Висока брзина САЛАДИН систем го контролира целиот процес, вклучувајќи и пребројување на гласовите, дополнување и следење.
Машината брои прецизно и брзо. Стави шишиња со човечки појас и да се пополни автоматски, висока разликува стапка, брзо да реагира брзо.
Некои додаток опрема може да се поврзе како хранење плочата, ограничување машина, машина за етикетирање и така натаму. Спецификации
Забелешки
Комерцијален технологија на компензира тип пребројување со вертикална песна, сметајќи прецизност : 100% .
Шишиња се врши од страна на човечки појас, да се зачува некои интерфејси за поврзување на некои додаток опрема како хранење плочата, ограничување машина и означување машина и така натаму.
Мувла промена усвојува нови setup планирање со права игла, па мувла се менува и се прилагодува е само да се земе 5 минути.
Работат стабилно и ниско ниво на бучава.
Нерѓосувачки рамка и сите делови се поврзете со капсула се направени од не ' рѓосувачки челик 316, да ги исполнуваат на GMP стандардот .

За производот

Број На Модел На:
ZJS-A
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
1
Бренд Име:
capsulcn
Напон (V):
110V/220V
сертификација:
ГРБ
Моќност (W):
2000W
Функција:
Пополнување
Модел:
ZJS-A
Димензија(mm):
427*327*525
Напон:
110V 60HZ / 220V 50HZ
Нето тежина:
20 КГ
Капацитет:
500-1500 јазичиња/мин

Слични предлози