.

.

Птица/Кокошка/Живина Пердув Пилинг Машина Нерѓосувачки Челик, Електрични Пердув Удирање Машина За Автоматска Defeather Модел 50

Птица/Кокошка/Живина Пердув Пилинг Машина Нерѓосувачки Челик, Електрични Пердув Удирање Машина За Автоматска Defeather Модел

DEN 11035.00
DEN 11616.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


Забелешка : Ако сакате поевтини превозот, ве молиме оставете ни морско пристаниште или адреса за да ги проверите трошоците со брод за вас.
Живина пердув отстранување машина се користи за да се отстрани пердув од живина по искасапени.
Тоа е исто така погоден за пилинг на ѓумбир, компир, и на кожата, отстранување на риба.
Живина depilator е идеален начин да автоматско depilator живина по колење.
Главниот материјал се користи нерѓосувачки челик и пластика, во согласност со храна здравствена барање.
Структурата motor drives опрема тркала,кои ефикасно да го заштити уредот во случај вода-внесување може да доведе до оштетување при чистење.
Тоа е лесно за работа, освен работна сила и време, и на високи работни ефикасност, како и повеќе од 10% работна сила.
50model 55model 60model 2.2 kw 2.2 kw 2.2 kw 680*630*100mm 700*650*100mm 780*730*1100mm
Напомена : цената со овој линк ,тоа е за 50 модел ,ако сакате другите модел ,ве молиме контактирајте со нас ,ние ќе ви даде најдобра цена премногу

За производот

Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
/
сертификација:
CE
Бренд Име:
YunlinLi
Број На Модел На:
50
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Додатоци:
Колење Опрема
Моќност (W):
220W
Напон (V):
110V-220V
Функција:
Колење Опрема
Големина:
680*630*100mm
Брзина На Ротирање:
1400turn/мин

Слични предлози