.

.

1080P 2 Портен HDMI Splitter 1 In 2 Out Машки да Femal Видео Кабел hdmi Адаптер Switch Конвертор За Аудио TV DVD бесплатен превозот

1080P 2 Портен HDMI Splitter 1 In 2 Out Машки да Femal Видео Кабел hdmi Адаптер Switch Конвертор За Аудио TV DVD бесплатен превозот

DEN 191.52

Износ
Во продавницата.

Овој HDMI splitter кабелот е идеален за поврзување на еден HDMI компатибилен уред (Xbox, Blueray, ДВД, PS3) на две визуелна излезни уреди.Тоа трае сигнал од еден уред како што е Bluray играч и ќе дадат за еден од двата излезни уреди кои се вклучени во тоа.
Ве молиме Имајте на ум : овој производ не може да се поврзе во исто време два следи или друга опрема
Само 1 излезен уред треба да бидат активни во секое време освен ако и двата 2 екранот уреди делат иста големина и моделот.
.
Спецификации :
Боја : Црна
Нето Тежина : 52g
Должина : Околу. 13 инчи (30 см)
HDMI 1 до 2 HDMI машки да се женски splitter кабел.
Поддршка 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p.
Позлатени конектори за подобар сигнал на пренос.
Овозможи да се поврзете HDMI уредите што имаат Изгради-во HDMI порти, како HDTV, Play Station 3, Upconvertor DVD Плеер, сателитски кутии, LCD Монитор и проектори.
Овој производ може да дејствува како сигнал рутер, на пример, може да имаат ТВ во две одвоени соби, можете да имаат ТВ во една соба и кога сакате да се префрлите соба и чувајте ги гледа на ТВ, вие треба само да се префрлат на една ТВ исклучување и вклучување на другите ТВ на, и тогаш сигналот се пренесува на ТВ во другата соба.

За производот

Должина:
Примена:
Говорник,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер
Конектор Б:
HDMI
Надворешниот Дијаметар:
5.5MM
Пакување:
Polybag
Број На Модел На:
М-2F
оклопна:
Фолија
Пакет:
Yes
Конектор A:
HDMI
Пол:
Машко-Женски
Бренд Име:
LNYUELEC
Тип:
HDMI Кабли

Слични предлози