.

.

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8 1.3 L 2003-2012 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 со инсталирање на комплет

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8 1.3 L 2003-2012 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 со инсталирање на комплет

DEN 1627.20

Износ
Во продавницата.

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8 1.3 L 2003-2012
Димензии :
Вкупна Должина (совет за тл) : 4 1/2" (11.5 cm)
Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 2 5/8" (6.6 cm)
Пумпа за Тело со Дијаметар : 1 1/2" (3.8 cm)
Влезот Дијаметар : 5/16" (0.8 cm)
Штекер Дијаметар : 5/16" (0.8 cm)
АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : за MAZDA MAZDA RX-8 1.3 L
ГОДИНА :
2003-2012
Белешки
Година
Направи
Модел
Трим
Моторот
2011
за Mazda
RX-8
Сите
Сите
2010
за Mazda
RX-8
Сите
Сите
2009 година
за Mazda
RX-8
Сите
Сите
2008 година
за Mazda
RX-8
Сите
Сите
2007 година
за Mazda
RX-8
База Купе 4-Вратата
1.3 L 1308 CC R2 ГАС Природно Aspirated
2006 година
за Mazda
RX-8
База Купе 4-Вратата
1.3 L 1308 CC R2 ГАС Природно Aspirated
2005 година
за Mazda
RX-8
Сите
Сите
2004 година
за Mazda
RX-8
База Купе 4-Вратата
1.3 L 1308 CC R2 ГАС Природно Aspirated
Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).Купи со доверба. 100% од сите испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот и ние гарантираме дека сите наши производи ќе добиете ќе се работат сите во право.
САД $ 28.50 /парче US $ 145.90 /многу US $ 22.99 /парче US $ 25.90 /парче US $ 16.00 /парче US $ 35.00 /парче US $ 29.90 /парче US $ 44.90 /многу

За производот

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Висина:
3cm
Материјал Тип:
Железо
Име На Модел:
Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8
Надворешни Тестирање И Сертификација:
BQB
Објектот Ширина:
3cm
Објектот Должина:
6cm
Зафатнина:
CC
Специјални Функции:
Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8
Објектот Дијаметар:
3cm
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Објектот Тежина:
0.35kg
Година:
2003-2012
Бренд Име:
AR МОЌ
Притисок:
3Bar
боја:
Метал
проток:
како оригиналниот
Примена:
Гориво Пумпа за MAZDA MAZDA RX-8
Место на Потекло:
Кина (Копно)
volts:
12v
ПУМПА ЗА ГОРИВО:
за MAZDA Почит
Година:
2003-2012
ОЕМ:
23220-
Автомобил Производител:
Mazda

Слични предлози