.

.

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за LEXUS ES350 ES 350 2007-2014 2008 2009 2010 2011 2012 2013 со инсталирање на комплет

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за LEXUS ES350 ES 350 2007-2014 2008 2009 2010 2011 2012 2013 со инсталирање на комплет

DEN 1627.20

Износ
Во продавницата.

Нови Intank EFI Гориво Пумпа за LEXUS ES350 ES 350 2007-2014
Димензии :
Вкупна Должина (совет за тл) : 4 1/2" (11.5 cm)
Должина на Пумпа Тело Метал Случај : 2 5/8" (6.6 cm)
Пумпа за Тело со Дијаметар : 1 1/2" (3.8 cm)
Влезот Дијаметар : 5/16" (0.8 cm)
Штекер Дијаметар : 5/16" (0.8 cm)
АВТОМОБИЛ МОДЕЛ : за LEXUS ES 350
ГОДИНА : 2007-2014
Белешки Година Направи Модел Трим Мотор за 2014 година Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2013 за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2012 за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2011 за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2010 година за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2009 година, за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2008 година за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2007 година за Lexus ES350 База Седан 4-Вратата Од 3,5 L 3456 CC V6 ГАС DOHC Природно Aspirated
Гаранција : Половина година гаранција за неисправни предмети(исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).Купи со доверба. 100% од сите испорачани производи ќе бидат тестирани пред превозот и ние гарантираме дека сите наши производи ќе добиете ќе се работат сите во право.
САД $ 28.50 /парче US $ 145.90 /многу US $ 22.99 /парче US $ 25.90 /парче US $ 16.00 /парче US $ 35.00 /парче US $ 29.90 /парче US $ 44.90 /многу

За производот

Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Објектот Висина:
3cm
Име На Модел:
гориво пумпа за LEXUS ES350
Надворешни Тестирање И Сертификација:
BQB
Година:
2007-2014
Објектот Должина:
6cm
Објектот Ширина:
3cm
Објектот Дијаметар:
3cm
Објектот Тежина:
0.35kg
Материјал Тип:
Железо
Специјални Функции:
гориво пумпа за LEXUS ES350
Зафатнина:
CC
Тип На Објект:
Гориво Снабдување & Третман
Бренд Име:
AR МОЌ
Притисок:
3Bar
боја:
Метал
проток:
како оригиналниот
Примена:
гориво пумпа за LEXUS ES350
Место на Потекло:
Кина (Копно)
volts:
12v
ПУМПА ЗА ГОРИВО:
За Lexus ES350
Година:
2007-2014
ОЕМ:
23220-
Автомобил Производител:
Lexus

Слични предлози