.

.

Висок квалитет на еден сет SAE Гориво Уреа цевка фитинзи авто Гориво линија брз приклучок за полнење целиот сет вкупно 22pcs за автомобил

Висок квалитет на еден сет SAE Гориво Уреа цевка фитинзи авто Гориво линија брз приклучок за полнење целиот сет вкупно 22pcs

DEN 1986.00
DEN 2336.64
-15 %

Износ
Во продавницата.


На Гориво линија брз конектор сет. Со многу висок квалитет ! Целиот сет има вкупно 22pcs, тоа вклучува: 7.89 машки конектор 2 парчиња 6.30-90 степен-5x3 2 парчиња 6.30-180 степен-5x3 2 парчиња 7.89-ID6-180degree-8 X6 2 ПАРЧИЊА 7.89-ID6-90 степен-8 X6 2 ПАРЧИЊА 7.89-ID8-180 степен-10 X8 2 ПАРЧИЊА 8мм-ID8-90 степен-10 X8 2 ПАРЧИЊА 9.49-ID6-180 степен-8 X6 2 ПАРЧИЊА 9.49-ID6-90 степен-8 X6 2 ПАРЧИЊА 9.49-ID8-180 степен-10 X8 2 ПАРЧИЊА 9.49-ID8-90 степен-10 X8 2 ПАРЧИЊА
Брз полнач вовед
SAE Брз полнач е составена од Телото, O-Ring, Од O-Ring, Spacer Прстен, Обезбедување Прстен & Заклучување Пролет. Кога парење цевка крајот парче внесува конектор,како заклучување пролет има одредени еластичност,Вратоврска клип fastener го прави на два конектори поврзете заедно и потоа се повлече назад за да се обезбеди комплетна врска. Така што на брз полнач влегува во сила. Додека демонтажа, вие само треба да го вметнете Maleendpiece и потоа притиснете го копчето за Заклучување Пролет на двете страни да се направи за Заклучување Пролет се прошири, можете лесно може да се повлече од конекторот.
Стандардни материјали
SAE конектори се направени од телото, O-ring, од O-ring,spacer прстен,обезбедување прстен и заклучување пролет.
Тело : 12 со 20 - 50% стаклени влакна содржина.
О-прстен : NBR HNBR и FVMQ
Технички карактеристики
Медиум
бензин , дизел ,воздух ,вода ,масло пареа
Оперативен притисок
прибл. 10 бар вишок притисок
Оперативни температури
-40°C до +115°C
моторот оддел
-40°C до +115°C
кратко време до +150°C
Предности на производите
· Брза собрание, без tool -> време и цена за намалување на
· робот собранието е можно -> автоматизирани процеси
· компактен за градење метод -> вработување во многу блиску инсталација услови е можно
· интегрирана печат - > оптимално стегање
Апликации во автомобилската индустрија
· Може да се користи за да се направи двете линија-на-линија или линија)-за-опрема конекции.
· Гориво храна / враќање линии
· резервоар за дишење
· Вентилација линии
· Масло кулер линии
· Вакум за контрола на линии

За производот

Објектот Тежина:
7g
Објектот Висина:
18.75mm
Материјал Тип:
Високо Квалитетни пластични
Земја/Регион на Производство:
Кина
Објектот Ширина:
25.83mm
Другиот Дел Број:
гориво цевка
Поставување на Возило:
гориво линија конектор
Специјални Функции:
гориво линија конектор
Бренд Име:
QXBOCI
Објектот Должина:
51.07mm
Осветленост Дел Број:
Гориво Линија
Производителот Дел Број:
Гориво линија брз полнач
боја:
Црна + сина
Големина:
SAE
Опис:
Гориво линија брз полнач
Потекло:
Кина
Материјал:
PA

Слични предлози